Saeima lems, vai visos bērnudārzos ieviest bezmaksas ēdināšanu

Pievienot komentāru
Saeima lems, vai visos bērnudārzos ieviest bezmaksas ēdināšanu
LETA

Par iniciatīvu, kas paredz bērnudārzos visiem bērniem nodrošināt bezmaksas ēdināšanu, ceturtdien, 22. septembrī, lems parlaments. Šī ideja portālā Manabalss.lv saņēmusi pietiekami lielu atbalstu, lai nonāktu uz Saeimas deputātu galda.

Priekšlikums paredz no valsts budžeta piešķirt līdzekļus pašvaldībām, lai četru gadu laikā brīvpusdienas varētu nodrošināt visiem bērnudārzniekiem.

Sākotnēji to varētu ieviest jaunākajiem bērniem un daudzbērnu ģimeņu atvasēm. Savukārt nepieciešamos līdzekļus iniciatīvas autori iesaka meklēt, palielinot nodokļus tabakai, alkoholam un azartspēlēm.

Aprēķini liecina, ka kopumā būtu nepieciešami aptuveni 40 miljoni eiro gadā. Tiesa, daudzas pašvaldības jau tagad daļēji vai pilnībā kompensē ēdināšanu bērnudārzos.

Portālā Manabalss.lv iniciatīva nonāca pagājušā gada aprīlī, bet šogad jūnijā tā sasniedza vajadzīgo parakstu skaitu. Patlaban to atbalstījuši jau 11 tūkstoši iedzīvotāju. Saeima plāno uzdot Demogrāfisko lietu centram izvērtēt iniciatīvu un līdz nākamā gada 1. martam sagatavot ziņojumu Saeimai un valdībai.

Save