2 komentāri
Saeima lems, vai deputātiem jāatceļ administratīvā imunitāte. Kā domā tu?
Foto: LETA

Par Saeimas deputātu imunitātes atcelšanu administratīvu pārkāpumu gadījumos šodien gaidāms galīgais lēmums. Tas nozīmē, ka Saeimai vairs nebūs jālemj par piekrišanu sodīt deputātu, ja viņš, piemēram, pārsniedzis braukšanas ātrumu.

Priekšlikuma virzītāji uzskata, ka šī norma ir jāatceļ, jo tā ir novecojusi. Tomēr, lai līdz ar izmaiņām sabiedrībai būtu iespēja uzzināt par deputātu pārkāpumiem, iecerēts jauns mehānisms. Tiek rosināts reizi kārtējās sesijas laikā Saeimas sēdē ziņot par iepriekšējās sesijas un starpsesiju laikā administratīvi sodītajiem deputātiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā varēs uzzināt, kuru normu deputāts pārkāpis, kāds sods par to uzlikts un kad tas stājies spēkā. Ja izmaiņas šodien tiks atbalstītas, viens no pēdējiem deputātiem, par kura izdošanu administratīvai sodīšanai lems Saeima, varētu būt deputāts Jānis Klaužs no Zaļo un zemnieku savienības. Viņš braucis auto, kuram nebija veikta valsts tehniskā apskate. Savukārt kriminālu pārkāpumu gadījumos joprojām būs vajadzīga Saeimas atļauja vajāšanas sākšanai.

TOP komentāri

 • aha
  +2 +2 0

  aha

  Tik un tā izdarīs pa savam,tautas domas visiem pie vienas vietas...Tas nu ir pierādīts,ka par tautu atceras tik pirms vēlēšanām...
 • lūk
  +1 +1 0

  lūk

  Prortams, ka JĀATCEĻ!!! Kāda tur vēl spriešana! Ja esi deputāts, tad rādi ''pareizo'' dzīves pusi un labu piemēru, nevis sacūkojies'' un tad slēpies!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl