Saeima lems, vai alimentu parādniekiem atņemt autovadītāja apliecību

Komentāri

Vai alimentu parādniekiem drīkstēs noteikt autovadītāja tiesību aizliegumu? Par to un vairākiem citiem ar uzturlīdzekļu maksāšanu saistītiem jautājumiem ceturtdien, 1. decembrī, galīgo lēmumu pieņems Saeima.

Saeimas atbildīgajā komisijā atbalstītais priekšlikums paredz noteikt, ka alimentu nemaksātājiem, kuru vietā tos maksā valsts, varēs noteikt aizliegumu izmantot transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadīšanas tiesības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iecerēts, ka šī norma stāsies spēkā nākamā gada 1. aprīlī un, lemjot par aizliegumu, tiks izvērtēts samērīgums. Piemēram, tiks vērtēts, vai tiesības nav vajadzīgas profesionālo pienākumu veikšanai vai citu bērnu aprūpei.

1. decembrī Saeimai arī jālemj, kā izpildīt Satversmes tiesas lēmumu par parādnieku vārdu publiskošanu. Līdz šim tie bijuši pieejami Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas mājaslapā, bet ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka šāda informācija būs pieejama caur portālu latvija.lv. Administrācijas informācija liecina, ka patlaban sarakstā ir 3635 vārdi, un tā norādījusi, ka vārdu publiskošana bijusi efektīva.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl