Saeima konceptuāli atbalsta kriminālatbildību par vajāšanu

Komentāri

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi Latvijas likumos vēl neredzētu jaunievedumu – kriminālatbildību par vajāšanu.

Likumprojekta referents Gunārs Kūtris skaidro, ka ar šo jauno pantu tiks likvidēti robi Latvijas sodu sistēmā. Līdz šim kriminālatbildība bija paredzēta tikai par tiešu draudu izteikšanu nodarīt miesas bojājumus vai nogalināt. Bet tagad likuma priekšā atbildēt nāksies arī ļaundariem, kuri apdraudējuma sajūtu rada citos veidos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Piemēram, regulāri cilvēkam, kuru vēlas ietekmēt zvana vēlu naktīs vai sociālajos tīklos, vai seko uzmācīgi pa ielu, vai cenšas visur parādīties tā, lai radītu cilvēkam, ka es vajāju, es sekoju. Lai ietekmētu,” skaidro Saeimas deputāts Gunārs Kūtris.

Saeimā skaidro, ka vajāšana ir izplatīta, piemēram, vardarbīgās partnerattiecībās un starp bijušajiem partneriem. Tādos gadījumos vajāšana ir īpaši bīstama, jo varmākam ir ļoti daudz informācijas par upuri. Likums vajadzīgs arī, lai izpildītu prasības vairākos starptautiskajos nolīgumos, kam Latvija pievienojusies, piemēram, Stambulas konvencijai. Par vajāšanu varēs piemērot īslaicīgu aizturēšanu vai naudas sodu.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl