Saeima konceptuāli atbalsta kriminālatbildību par vajāšanu

Komentāri

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi Latvijas likumos vēl neredzētu jaunievedumu – kriminālatbildību par vajāšanu.

Likumprojekta referents Gunārs Kūtris skaidro, ka ar šo jauno pantu tiks likvidēti robi Latvijas sodu sistēmā. Līdz šim kriminālatbildība bija paredzēta tikai par tiešu draudu izteikšanu nodarīt miesas bojājumus vai nogalināt. Bet tagad likuma priekšā atbildēt nāksies arī ļaundariem, kuri apdraudējuma sajūtu rada citos veidos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Piemēram, regulāri cilvēkam, kuru vēlas ietekmēt zvana vēlu naktīs vai sociālajos tīklos, vai seko uzmācīgi pa ielu, vai cenšas visur parādīties tā, lai radītu cilvēkam, ka es vajāju, es sekoju. Lai ietekmētu,” skaidro Saeimas deputāts Gunārs Kūtris.

Saeimā skaidro, ka vajāšana ir izplatīta, piemēram, vardarbīgās partnerattiecībās un starp bijušajiem partneriem. Tādos gadījumos vajāšana ir īpaši bīstama, jo varmākam ir ļoti daudz informācijas par upuri. Likums vajadzīgs arī, lai izpildītu prasības vairākos starptautiskajos nolīgumos, kam Latvija pievienojusies, piemēram, Stambulas konvencijai. Par vajāšanu varēs piemērot īslaicīgu aizturēšanu vai naudas sodu.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl