Komentāri

Pielaidi valsts noslēpuma pēdējos gados SAB liedzis vairākiem deputātiem. Īpaši cietusi partija “Saskaņa”, kura nolēmusi vairs nevirzīt savu pārstāvi Saeimas Nacionālās drošības komisijā. Esošās kārtības kritiķi šodien bija sasnieguši priekšlikumus, kuru esence ir atņemt SAB lemšanu par deputātu un ministru pielaidēm, atstājot to pašu tautas kalpu rokās. 

Vairums debatētāju gan apšaubīja, vai Saeimas deputāti ir augstākas varas nesēji kā karaļi monarhijās, kuriem pielaide valsts noslēpumam un citas privilēģijas pienāktos automātiski.

Īpaši aktīvi par pielaižu piešķiršanas maiņu aģitēja Valdis Kalnozols, kuram SAB savulaik pielaidi liedza. Taču priekšlikumā, kas paredzēja nostiprināt SAB pienākumu atklāt informācijas avotus, bija ieviesusies kļūda, kas izsauca kolēģu smieklus.

Nopietni šos un citus priekšlikumus neuztvēra arī Saeimas vairākums, tos vienu pēc otra noraidot. Taču Saeima izlēma mainīt kartību, kādā deputāts vai jebkurš cits cilvēks, kuram atteikta pielaide, šo lēmumu var pārsūdzēt. Turpmāk galīgo lēmumu šajos strīdos pieņems tiesa, nevis ģenerālprokurors.

Lasi vēl