Komentāri

Pielaidi valsts noslēpuma pēdējos gados SAB liedzis vairākiem deputātiem. Īpaši cietusi partija “Saskaņa”, kura nolēmusi vairs nevirzīt savu pārstāvi Saeimas Nacionālās drošības komisijā. Esošās kārtības kritiķi šodien bija sasnieguši priekšlikumus, kuru esence ir atņemt SAB lemšanu par deputātu un ministru pielaidēm, atstājot to pašu tautas kalpu rokās. 

Vairums debatētāju gan apšaubīja, vai Saeimas deputāti ir augstākas varas nesēji kā karaļi monarhijās, kuriem pielaide valsts noslēpumam un citas privilēģijas pienāktos automātiski.

Īpaši aktīvi par pielaižu piešķiršanas maiņu aģitēja Valdis Kalnozols, kuram SAB savulaik pielaidi liedza. Taču priekšlikumā, kas paredzēja nostiprināt SAB pienākumu atklāt informācijas avotus, bija ieviesusies kļūda, kas izsauca kolēģu smieklus.

Nopietni šos un citus priekšlikumus neuztvēra arī Saeimas vairākums, tos vienu pēc otra noraidot. Taču Saeima izlēma mainīt kartību, kādā deputāts vai jebkurš cits cilvēks, kuram atteikta pielaide, šo lēmumu var pārsūdzēt. Turpmāk galīgo lēmumu šajos strīdos pieņems tiesa, nevis ģenerālprokurors.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl