Saeima ir gatava piešķirt Latvijas pilsonību Barišņikovam

Komentāri

Rīgā dzimušais mākslinieks, kurš savulaik aizmuka no PSRS, lai savu talantu attīstītu ASV, Saeimā tiek gaidīts nākamā gada sākumā. Līdz tam Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pārbaudīs, vai nav kādi šķēršļi, kas Barišņikovam ļautu savienot ASV un Latvijas pilsonību.

Vēstulē parlamentam mākslinieks atzinis, ka Latvijas pilsonība viņam būtu augsts pagodinājums, kaut pagātne ir sāpīga – viņa tēvs savulaik nosūtīts uz Latviju, lai valsti okupētu.

Neformālas sarunas ar pasaules slaveno dejotāju Mihailu Barišņikovu par Latvijas pilsonības piešķiršanu, Latvijas vēstniecība ASV veda jau kopš gada sākuma. Novembra vidū tika saņemts rakstveida apstiprinājums, ka mākslinieks, kurš dzimis un līdz 16 gadiem dzīvojis Rīgā, piekritis līdzās ASV pavalstniecībai pieņemt arī Latvijas pilsonību.

Mihails Barišņikovs

Mana bērnība Rīgā nebija visnotaļ viegla, jo biju krievu vecāku bērns. Īstenībā manu tēvu nosūtīja uz Latviju, lai valsti okupētu. Par spīti šim nepatīkamajam apstāklim, manī attīstījās stipra saite ar Latvijas tautu… Es jūtos patiesi pazemīgs saņemt šādu augstu pagodinājumu no Latvijas Republikas, un, ja man piešķirs pilsonību, es to godāšu pašapzinīgi un ar lepnumu!

Lēmumprojektu, lai piešķirtu dejotājam Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem, parakstījuši visu Saeimā pārstāvēto partiju pārstāvji. Fakts, ka mākslinieka valsts valodas zināšanas ir vājas, šoreiz nevarot būt par šķērsli, lai pilsonību piešķirtu.

Barišņikovs Rīgā tiek gaidīts nākamā gada sākumā, tad arī Saeimas pilsonības lietu komisijas deputāti gatavojas nepastarpināti uzklausīt mākslinieka motivāciju. Līdz tam laikam Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldei būs jāpārliecinās, vai Barišņikova vēsturē nav kādu šķēršļu pilsonības saņemšanai.

Jāpiebilst, ka pēdēja gada laikā Barišņikovs regulāri viesojies Latvijā. Rīgā izstādīti viņa kolekcijas mākslas darbi, operā un Jaunajā Rīgas teātrī viņš spēlējis izrādēs.

Lasi vēl