Saeimā iesniegti paraksti par skolas gaitām no septiņiem gadiem

0 Komentāru

Saeimā iesniegti sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” savāktie vairāk nekā 10 000 parakstu, lai saglabātu esošo skolas gaitu sākšanas vecumu, proti, skolā bērni sāktu iet no septiņu gadu vecuma.

Kopumā Izglītības un zinātnes ministrijas iecerētas reformas pretinieki savākuši 11 000 parakstu. Iniciatīvas idejas autori ir Neatkarīgā izglītības biedrība, kas apvieno 60 profesionāļus.

Viņi pieprasa, lai Izglītības ministrija ņemtu vērā pārejas uz mācībām no sešu gadu vecuma riskus, uz kuriem ir norādījusi gan Veselības ministrija, gan ārsti, gan arī pedagogi.

Zane Ozola
Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja

Latvijas skolas nav gatavas sešgadīgiem bērniem, tur ir virkne jautājumu – gan psihologa atzinumi, gan fiziologa atzinumi, arī pašu pedagogu atzinumi. Tāpat ļoti nopietns jautājums ir par to, kā tiks organizēta šī parēja. Tieši tīri fiziski. Un, ja mēs tagad atrodamies Rīgā, tad uzreiz ir jautājums: kur Rīgas skolās šiem bērniem būs vieta? Tas prasīs ļoti lielus līdzekļus, lai skolas būtu gatavas uzņemt bērnus.

Priekšlikumu par skolas gaitu sākšanas vecuma saglabāšanu skatīs Saeimas Mandātu un ētikas komisija, kura pieņems lēmumu par to iespējamo virzīšanu tālāk izskatīšanai Saeimā. Savukārt 19. martā ir paredzēta Ministru kabineta komitejas sēde, kurā turpinās skatīt ministrijas ierosināto reformu. Plānots, ka valdība sešgadnieku jautājumu varētu skatīt 20. martā.

0 Komentāru