Komentāri

Nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības tiks iesaldētas vēl uz diviem gadiem. To paredz šodien Saeimā pieņemtie grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā.

Tādējādi saistībā ar plānotajām vērienīgajām nodokļu politikas izmaiņām iecerēts novērst nekustamā īpašuma vērtības pieaugumu tuvākajos gados. Vienlaikus paredzētas arī vairākas atkāpes no šīs kārtības, atsevišķu kadastrālo vērtību zonām un ēku tipiem nākamajos gados tomēr paredzot kadastrālās vērtības pieaugumu. Vērtības kāpums skartu ēkas, kas pirmreizēji ekspluatācijā nodotas pēc 2000. gada 1. janvāra.

Kadastrālās vērtības pieaugums jaunajām ēkām plānots, jo patlaban kadastra vērtība tām nereti ir būtiski zemāka nekā tirgus vērtība – vidēji sasniedzot tikai 39 procentus no tirgus vērtības.

Savukārt padomju laikā būvētām ēkām kadastra vērtība vidēji ir daudz tuvāka tirgus vērtībai. Līdztekus Valsts zemes dienestam uzdots līdz nākamā gada 30. martam izstrādāt uzlabojumus kadastrālās vērtēšanas metodikā.

Likuma grozījumi arī noteic, ka turpmāk kadastrālo vērtību bāzi izstrādās un apstiprinās valdība reizi četros, nevis divos gados, kā tas ir patlaban.

Lasi vēl