Saeima ceturtdien balsos, vai SAB vadītāja amatā vēlreiz apstiprināt Jāni Maizīti

0 Komentāru

Ceturtdien, 8. martā, Saeima balsos, vai valsts slepenākā drošības dienesta vadītāja amatā vēlreiz apstiprināt Jāni Maizīti. Atbalstu līdzšinējam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktoram jau devusi Valsts prezidenta vadītā Nacionālās drošības padome.

Trešdien Maizītis apmeklēja vairākas parlamenta frakcijas, lai deputātus pārliecinātu viņu amatā ievēlēt atkārtoti. Dienu pirms balsojuma Saeimas deputātiem nav būtisku iebildumu, ka arī nākamos piecus gadus galvenais Latvijas un partnervalstu noslēpumu glabātājs būtu Jānis Maizītis.

Ritvars Jansons
Saeimas deputāts (NA)

Mūsu frakcijas deputāti atbalstīs Maizīša kunga kandidatūru nākamajam termiņam SAB direktora vadītāja amatā.

Hosams Abu Meri
Vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs

Vienprātīgi “Vienotības” frakcijas deputāti atbalsta viņa kandidatūru nākamajam termiņam. Līdz ar to es uzskatu, ka “Vienotība” viņu atbalstīs.

Tomēr jāatgādina, ka reiz jau Maizītis no Saeimas ir aizgājis ar “nokārtu degunu”. Pretēji publiski solītajam, deputātu vairākums slēgtā balsojumā neatbalstīja viņa palikšanu ģenerālprokurora amatā. Trešdien Maizītis vēlreiz mēģināja pārliecināties par deputātu interesējošiem jautājumiem un klāstīja, kādēļ amatā viņš būtu jāievēl atkārtoti. Tomēr gan ZZS, gan “Saskaņa” neizslēdz pārsteigumus.

“Es domāju, ka absolūts vairākums ir par, un es teiktu, ka varbūt viens deputāts varētu arī nebalsot. Bet kopumā mūsu frakcija vienbalsīgi piekrita, ka Maizīša kungs ir jāvirza,” norādīja Saeimas deputāts Armands Krauze (ZZS).

Savukārt Saeimas deputāts Igors Pimenovs (Saskaņa) minējis: “Nu rītdien dzīvosim – redzēsim.”

Cik auglīgas šīs sarunas izrādīsies, Maizītis vēl nemetas prognozēt. Ja arī šoreiz deputātu solījumi izrādīsies tukši, nomākts nejutīsies.

Ceturtdien, 8. martā, gaidāmais balsojums par SAB direktoru Saeimā būs atklāts.

0 Komentāru