Saeima atceļ deputātu administratīvo imunitāti

1 komentārs
Saeima atceļ deputātu administratīvo imunitāti
Foto: LETA

Saeima ceturtdien, 19. maijā, trešajā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz, ka Saeimas deputātam turpmāk varēs uzlikt administratīvu sodu bez parlamenta piekrišanas.

Saeima pieņēma arī saistītus grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas arī no Saeimas darbu reglamentējošā likuma izslēdz normas par parlamenta piekrišanu deputāta izdošanai administratīvai sodīšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai nodrošinātu, ka sabiedrība joprojām var uzzināt par deputātu izdarītajiem administratīvajiem pārkāpumiem, par likumprojekta virzību atbildīgā Juridiskā komisija likumprojektu trešajā lasījumā papildinājusi ar kārtību, kādā tiks paziņots par administratīvi sodītajiem deputātiem.

To darīs Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, reizi kārtējās sesijas laikā Saeimas sēdē paziņojot par iepriekšējās sesijas un starpsesiju laikā administratīvi sodītajiem deputātiem.

Paziņojumā ietvers informāciju par deputāta izdarīto administratīvo pārkāpumu, norādot normatīvā akta normu, kurā paredzēts pārkāpums, par kura izdarīšanu persona saukta pie administratīvās atbildības; institūciju, kura pieņēmusi lēmumu par administratīvā soda uzlikšanu; uzliktā soda veidu, kā arī datumu, kad stājies spēkā lēmums par administratīvā soda uzlikšanu. Šāda paziņojuma sagatavošanai Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai ir tiesības pieprasīt ziņas no Sodu reģistra.

Līdzšinējais tiesiskais regulējums paredzēja, ka pret Saeimas locekli nevar uzsākt kriminālvajāšanu vai uzlikt viņam administratīvu sodu bez Saeimas piekrišanas.

Kā norāda Satversmes grozījumu iesniedzēji, imunitātes mērķis ir nodrošināt parlamenta netraucētu funkcionēšanu un pasargāt deputātus no politiski motivētām apsūdzībām. Atsaucoties uz starpvalstu pretkorupcijas organizāciju GRECO, likumprojekta anotācijā norādīts, ka administratīvās imunitātes privilēģija ir pārāk plaša un bezjēdzīga šodienas Latvijas demokrātiskajā sabiedrībā. Imunitāte būtu jānosaka pietiekami šauri, un to nevajadzētu attiecināt uz maznozīmīgiem pārkāpumiem, sodīšana par kuriem nevar būtiski ietekmēt parlamenta locekļa darbību.

TOP komentāri

  • Paldies!!!
    +1 +1 0

    Paldies!!!

    Cik var tukši vāvuļot,kur lai ģimene kurā abi vecāki strādā,liek savu mazuli pēc 1,5gada vecuma,ja bērnudārzos vietu nav,privātos valsts neapmaksā,bet darbā jāiet! Nu ja,nauda jātērē pediņu geju,transgenderu,lezbeņu,teisību aizsardzībai,un popularizēšanai. Jāveido dārgi plāni,kā atgriest tautiešus no ārzemēm. Naivums,nezinu nevienu kas būt gatavs atgriesties,un strādāt te par minimālo algu! Varbūt pienācis pēdējais laiks, sakārtot dzīvi teim vecākiem nodokļumaksātājiem,kas vēl pagaidām rada bērnus, šai valstij! Transgenderi,zilie,lezbes,nedzemdē bērnus,tikai tradicionāla ģimene spēj,gan izaudzināt,gan radīt,bērniņus!!! Diemžēl gejropā,īstās ģimenes,ir palikušas bez atbalsta un tiesībām,tagad tie kas rada mazuļus ir minoritāte!!! Sveiciens visiem,pajoliņiem,zilajiem, transgenderiem,lezbēm,krāna sūkātājiem,un pakaļā stūmējiem,peteņu un ānusu laizītājām!!! Ha ha ha !!! Patiesībā neticu tam,ka kāds no politiķiem gribētu glābt šo valsti,vieglāk ievest arābus,un saņemt finansēhumu no ES.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl