10 komentāri

Saeima ceturtdien, 26. novembrī, konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas precīzi sadalīs valsts vadīšanas pienākumus starp vadošajiem politiķiem. Proti, uzbrukuma gadījumā armijai neviens no politiķiem nevarēs aizliegt pretoties agresoram.

Vienlaikus ar Nacionālās drošības koncepcijas apstiprināšanu, kas notika šodien, 26. novembrī, Latvijas Saeimas deputāti pārliecinošu atbalstu pauda Valsts prezidenta rosinātai izmaiņu virknei citos likumos. Tie precizē – kas un kā vada valsti bruņota iebrukuma vai līdzīgas krīzes gadījumā, lai, piemēram, nevarētu atkārtoties līdzīgi notikumi kā pirms Otrā pasaules kara, kad Padomju Savienība Latviju okupēja bez pretošanās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:


Ainārs Latkovskis, Saeimas aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs:

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienībām paredzēts uzsākt militārās aizsardzības pasākumus, negaidot atsevišķu rīkojumu vai pavēles par to, bet rīkoties saskaņā ar operatīvo plānu. Tāpat likumprojekts paredz, ka kara laikā nedrīkst aizliegt izrādīt bruņotu pretestību.

Tomēr šā jautājuma pieņemšanā neiztika bez debatēm. Piemēram, opozīcijai radās iebildumi pret ieceri, ka kara laikā valdības sēdes varētu notikt arī tad, ja tajās piedalītos tikai premjers un trīs ministri.

Jānis Ādamsons, Saeimas deputāts:

Veselības, izglītības, labklājības ministri – visu cieņu šiem cilvēkiem, bet tad, kad ir jāpieņem lēmums, kas skar valsts aizsardzību, specdienestu darbību un tamlīdzīgi, vai šeit būs pietiekama kompetence un kapacitāte?

Likuma aizstāvji gan akcentēja, ka patiesībā ar to domāti iekšlietu, aizsardzības un ārlietu ministri. Tomēr likumā tas nav ierakstīts, jo nevar garantēt, ka kara laikā viņi visi būtu pieejami.

Tikmēr par spīti milzīgajiem satricinājumiem, kas pēdējos četros gados skāruši Eiropu un visu pasauli, mūsu valsts drošības pamatu pamats joprojām ir nemainīgs, pauž Iekšlietu ministrijas pārstāvji.

Video:

TOP komentāri

 • Didzis Meļķis
  +11 +11 0

  Didzis Meļķis

  Mjā... Ļaudis nav bijuši dienestā. Nu, tad arī nekomentējiet un turpiniet maksāt nodokļus.
 • Mežāzis
 • Eyes on Estonia
  +2 +1 -1

  Eyes on Estonia

  Visi sie komunista krievi iebruks Baltijas valstis tad NATO visus sos godigos pilsonus krievus nogalinas pietiks terorizet latviesus igaunus un lietuviesus, bet starp letiniem ari ir ienaidnieki kas nodos savu dzimteni un galinas savejos ALLAH AKBAR.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl