Saeima atbalsta ieceri dubultot SEPLP locekļu algas un teju uz pusi celt NEPLP locekļu atalgojumu

5 komentāri

Saeima 6. maijā lēma būtiski palielināt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļu atalgojumu un būtiski celt arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu atalgojumu.

Sākotnēji bija paredzēts, ka, ievērojot likumā noteiktos griestus, “uz rokas” Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļi saņemtu nedaudz virs 1600 eiro. Tagad Saeimas pieņemtais lēmums paredz, ka padomes locekļi saņems 3000 eiro, bet padomes priekšsēdētājs – 3200 eiro pēc nodokļu nomaksas. Lai panāktu šādas izmaiņas, Saeimai bija jāgroza amatpersonu atlīdzības likums, ar ko pēc būtības nebija mierā daļa opozīcijas.

Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS)

“Viss šis likums sastāv no vieniem vienīgiem izņēmumiem. Šajos apstākļos pareizākais, ko mēs varētu darīt, ir nevis atbalstīt kārtējo izņēmumu, neskatoties, cik tas pareizs vai ne, bet izdarīt spiedienu uz valdību, lai valdība iesniedz beidzot Saeimā jauno vienotās atlīdzības likumu.”

Sabiedrisko mediju uzraugiem darbs jāsāk septembrī, taču piecu mēnešu laikā amatam sabiedrisko mediju uzraugā neesot izraudzīts neviens nopietns pārstāvis. Deputāts Artuss Kaimiņš, kurš vada par nozari atbildīgo Saeimas komisiju, domā, ka cilvēki darbam negrib pieteikties tādēļ, ka atalgojums nav samērīgs atbildības apjomam.

Deputāts Artuss Kaimiņš

“SEPLP būs atbildīga par 40 miljoniem eiro sabiedriskā medija kopējā finansējuma. SEPLP ir jāveic sabiedrisko mediju apvienošana gan arhitektūras, gan dokumentācijas, gan grāmatvedības ziņā.”

“Saskaņas” deputāti gan uzskatīja, ka vaina nav zemajā atalgojumā, bet gan tajā, ka mediju uzraugi izjūtot politisku spiedienu.

“Mēs citreiz lielā vienprātībā, dažreiz pat vienbalsīgi, ievēlam šos cilvēkus NEPLP, un tad pēc dažiem mēnešiem sākas uzbrukumi viņiem. Vai jūs domājat, ka patiešām profesionāļi neredz, ka padomei nav nodrošināta reāla neatkarība un politiskais spiediens turpinās?” vaicāja Saeimas deputāts Boriss Cilevičs “Saskaņa”.

Saeimas lēmums paredz, ka identiskas algas no 1. septembra būs arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes pārstāvjiem. Tādējādi atalgojums viņiem pieaugs teju uz pusi.

“Šobrīd NEPLP pilda arī SEPLP funkcijas un, kad SEPLP tiks izveidota darba apjoms NEPLP samazināsies. Tātad darba būs mazāk, bet algas būs lielākas,” pauda Saeimas deputāts Boriss Cilevičs “Saskaņa”.

Pašreizējās medijus uzraugošās padomes vadība no komentāriem par savu algu dubultošanas iemesliem atteicās, norādot, ka nebūtu ētiski to komentēt. Savukārt deputāts Kaimiņš gan mediju uzraugus aizstāvēja, sakot, ka interneta un elektronisko mediju mazāk nepaliks un tie būs jāuzrauga arī turpmāk.

5 komentāri