Saeima 500 eiro pabalsta piešķiršanas likumprojektu atzīst par steidzamu un šodien plāno pieņemt

162 komentāri
Saeima 500 eiro pabalsta piešķiršanas likumprojektu atzīst par steidzamu un šodien plāno pieņemt
ZEUS/SCANPIX

Saeima šodien ceturtajā ārkārtas sēdē atzina par steidzamu likumprojektu par pabalsta izmaksu ģimenēm 500 eiro apmērā, kā arī konceptuāli to atbalstīja.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdza Saeimas Prezidiju sasaukt ārkārtas Saeimas sēdi, kuras darba kārtībā iekļautu tikai Ministru kabineta iesniegto grozījumu Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā izskatīšanu 1.lasījumā un neiekļaut sēdes darba kārtībā citus jautājumus.

Lasi vēl – Oficiāli: līdz marta beigām par katru bērnu ģimenē piešķirs vienreizēju 500 eiro pabalstu

Šodien Saeima lēma likumprojektu nodot komisijai, un tā to šodien izskatīja, vienbalsīgi atbalstīja un lūdza izskatīt kā steidzamu. Tas nozīmē, ka likumprojekts Saeimai būs jāizskata tikai vēl vienā lasījumā, kas plānots šodien. Savukārt priekšlikumu termiņš noteikts 15 minūtes.

Lasi vēl:

Kā ziņots, pagājušonedēļ valdība atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz ģimenēm par katru bērnu izmaksāt 500 eiro lielu vienreizēju atbalstu.

Paredzēts, ka šāds atbalsts pienāksies personai, kurai ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalstu vai piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti vai kurai sakarā ar bērna dzimšanu ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un bērns dzimis līdz ārkārtējās situācijas beigām.

Vienreizējo atbalstu par katru bērnu saņems arī tie, kuriem tiesības saņemt bērna kopšanas pabalstu līdz viena gada vecumam vai ģimenes valsts pabalstu ārkārtējās situācijas laikā.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) par bērniem, kuriem piešķirts ģimenes valsts pabalsts, piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti vai bērna kopšanas pabalsta līdz viena gada vecumam, atbalstu izmaksās bez iesnieguma līdz 2021.gada 31.martam.

Tiem, kuriem no 2021.gada 1.marta līdz ārkārtējās situācijas beigām radīsies tiesības saņemt minēto atbalstu, VSAA izmaksās bez iesnieguma 30 dienu laikā no dienas, kad piešķirts bērna kopšanas pabalsts līdz viena gada vecumam vai ģimenes valsts pabalsts.

162 komentāri