Sadursmē ar auto cietušu mazo ērgli atgriež atpakaļ savvaļā

0 Komentāru
Sadursmē ar auto cietušu mazo ērgli atgriež atpakaļ savvaļā
PUBLICITĀTES FOTO

Valsts mežu apsaimniekotāja AS “Latvijas valsts meži” (LVM) vecākais vides eksperts Uģis Bergmanis atgriezis savvaļā sadursmē ar auto cietušu mazo ērgli, liecina LVM publiskotā informācija.

LVM informē, ka rudenī dažādu sugu zvēri kļūst aktīvāki – tie intensīvi meklē piemērotas barības ieguves vietas, lai uzkrātu barības rezerves organismā ziemas periodam. Daudzi no zvēriem, jo īpaši neuzmanīgie jaunie dzīvnieki, barības meklējumos šķērso ceļus un iet bojā sadursmēs ar automašīnām. Savukārt beigtie zvēri uz autoceļiem pievilina dažādu sugu putnus, kas barojas ar beigtiem dzīvniekiem un nereti paši kļūst par sadursmju upuriem.

Tā nesen sadursmēs ar automašīnām cieta divi pieauguši mazie ērgļi, kas tika nogādāti LVM vecākā vides eksperta īpašumā izveidotajā savvaļas putnu rehabilitācijas stacijā.

Uģis Bergmanis, LVM vecākais vides eksperts

”Šis 2018. gadā gredzenotais mazais ērglis, kurš vēl nav līdz galam pieaudzis, aptuveni pirms divām nedēļām tika atrasts smagi cietis sadursmē ar automašīnām pie Lejasciema, ceļa malā. Šo divu nedēļu laikā putns ir izveseļojies un tika palaists savvaļā.”

Putnu rehabilitācijas stacija tika uzbūvēta par pašmāju un citu valstu ziedotāju līdzekļiem 2014. gadā. Stacijā spēkus ir atguvuši klinšu, jūras un mazie ērgļi, zivjērglis, vistu vanagi, peļu klijāni, meža pūces un melnie stārķi.

LVM pateicas visiem putnu rehabilitācijas stacijas izveides atbalstītājiem un tiem, kuri atraduši putnus un pat tiem ziņojuši.

0 Komentāru