105 komentāri

Nākamajā gadā plānotās izmaiņas izglītībā paredz, ka bērni sešu gadu vecumā varēs iet bērnudārzā, bet tā skaitīsies pirmā klase, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Ministrs skaidro, ka pirmā klase nākamgad sešus gadus veciem bērniem pēc būtības maz atšķirsies no pašreizējās sešgadīgo izglītības.

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības un zinātnes ministrs (V)

Es gribu ļoti nomierināt vecākus. Nekas šausmīgs ar bērniem nenotiks. Gluži tāpat, kā šobrīd izglītība sākas piecu gadu vecumā, – piecgadīgo, sešgadīgo izglītība. Pirmā klase nākamgad sešus gadus veciem bērniem pēc būtības ļoti maz atšķirsies no pašreizējās sešgadīgo izglītības. Tas režīms sākumā būs tieši tāds pats kā bērnudārzā. Sākumā ir tikai rotaļu nodarbības, un tad šīs rotaļu nodarbības pāraug mācību stundā.

Šadurskis min, ka jaunais mācību standarts tiks nosaukts par pirmo klasi, taču bērni šo izglītības līmeni varēs apgūt kā bērnudārzā, tā arī skolā.

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības un zinātnes ministrs (V)

Tas notiks vecuma posmā starp sešiem un septiņiem gadiem, – to mēs nosaucam par pirmo klasi. Tas var notikt kā bērnudārzā, tā arī skolā. Mainās primāri nosaukums, sekundāri tas, kādā tempā ejam uz šo skolas režīmu.

Vispārējās izglītības iestādēs šogad no 1. līdz 12. klasei mācīsies 214 000 skolēnu, savukārt 100 skolās Latvijā šogad tiks sākts pilotprojekts, – jauna mācību satura ieviešanu.

TOP komentāri

  • anna
  • nesapraša
    +38 +36 -2

    nesapraša

    Debīlisms..domāju,ka pareizāk būtu skaitīt klases no bērna ieņemšanas brīža. Viņam obligāti nav jāiet skolā,bet laiku var pavadīt māmiņas puncī. Vajadzētu būt visam OK !
  • Ku ku

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl