1 komentārs

Jārēķinās ar politiski motivētiem protestiem, taču pāreju uz mācībām valsts valodā izdosies sakārtot līdz nākamā gada vēlēšanām – šādu pārliecību “900 sekundēm” pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Mēneša laikā Izglītības un zinātnes ministrijai ir jāsagatavo informatīvais ziņojums par pāreju uz valsts valodu vidusskolas posmā, kā arī iespējamie likumu grozījumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Jaunais saturs, ko mēs plānojam trīs vidusskolas gados: pirmajā skolēni apgūst visus priekšmetus pamatlīmenī, pēc tam otrajā un trešajā gadā ir pieci priekšmeti padziļinātā līmenī un trīs priekšmeti, kas ir augstākajā līmenī. Protams, tos pasniegs latviešu valodā. Līdz ar to mums ir visi priekšnoteikumi, lai vidusskolā pārietu uz mācībām pamatā latviešu valodā un mazākumtautību jauniešiem saglabājot iespēju to apgūt dzimtajā valodā,” teic Šadurskis.

Izglītības ministrs atzīst, ka rēķinās ar politiski motivētiem protestiem pret mācībām valsts valodā, taču aicināja tos nošķirt no diskusijas par lietas būtību. Šadurskis ir pārliecināts, ka šo jautājumu izdosies sakārtot un ierakstīt likumā līdz Saeimas vēlēšanām nākamgad.

Komentējot to, kāda izglītības reformai varētu būt ietekme uz viņa pārstāvētās partijas “Vienotība” reitingiem, Šadurskis norādīja: “Man ir 100 reizes svarīgāk sakārtot izglītības jautājumus Latvijā, nekā partijas politiskā nākotne.”

Intervija ar Kārli Šadurski

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    Pimenovs Preses klubā trakoja, viņš pat atgrieztos pie oficiālas divvalodības, bet gribētos kādam uzdot jautājumu, kādās valodās notiek mācības Krievijā, vai ir skolas, piemēram čečenu, tatāru, evenku un citās autonomo apgabalu un republiku tautu valodās.Viņš arī galvoja, ka Ušakovs atbalsta musu valsts valodu, referendumā gan bija cita atbilde.Šajā jautājumā pilnīgi atbalstu Šadurski.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl