1 komentārs

Jārēķinās ar politiski motivētiem protestiem, taču pāreju uz mācībām valsts valodā izdosies sakārtot līdz nākamā gada vēlēšanām – šādu pārliecību “900 sekundēm” pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Mēneša laikā Izglītības un zinātnes ministrijai ir jāsagatavo informatīvais ziņojums par pāreju uz valsts valodu vidusskolas posmā, kā arī iespējamie likumu grozījumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Jaunais saturs, ko mēs plānojam trīs vidusskolas gados: pirmajā skolēni apgūst visus priekšmetus pamatlīmenī, pēc tam otrajā un trešajā gadā ir pieci priekšmeti padziļinātā līmenī un trīs priekšmeti, kas ir augstākajā līmenī. Protams, tos pasniegs latviešu valodā. Līdz ar to mums ir visi priekšnoteikumi, lai vidusskolā pārietu uz mācībām pamatā latviešu valodā un mazākumtautību jauniešiem saglabājot iespēju to apgūt dzimtajā valodā,” teic Šadurskis.

Izglītības ministrs atzīst, ka rēķinās ar politiski motivētiem protestiem pret mācībām valsts valodā, taču aicināja tos nošķirt no diskusijas par lietas būtību. Šadurskis ir pārliecināts, ka šo jautājumu izdosies sakārtot un ierakstīt likumā līdz Saeimas vēlēšanām nākamgad.

Komentējot to, kāda izglītības reformai varētu būt ietekme uz viņa pārstāvētās partijas “Vienotība” reitingiem, Šadurskis norādīja: “Man ir 100 reizes svarīgāk sakārtot izglītības jautājumus Latvijā, nekā partijas politiskā nākotne.”

Intervija ar Kārli Šadurski

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    Pimenovs Preses klubā trakoja, viņš pat atgrieztos pie oficiālas divvalodības, bet gribētos kādam uzdot jautājumu, kādās valodās notiek mācības Krievijā, vai ir skolas, piemēram čečenu, tatāru, evenku un citās autonomo apgabalu un republiku tautu valodās.Viņš arī galvoja, ka Ušakovs atbalsta musu valsts valodu, referendumā gan bija cita atbilde.Šajā jautājumā pilnīgi atbalstu Šadurski.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl