Šadurskis pret Ušakovu: “Priekšvēlēšanu trakums” un apvainojumi krāpšanā

Komentāri

Starp Rīgas mēru Nilu Ušakovu un izglītības ministru Kārli Šadurski šodien sākusies asāku vārdu apmaiņa pēc tam, kad ministrija zemās izglītības kvalitātes dēļ nosauca vairākas Rīgas mikrorajonu vidusskolas par ļoti vājām, nīkulīgām un tādēļ reformējamām.

Lielākā daļa skolu ar zemu izglītības līmeni izrādījās skolas, kurās mācības norit krievu valodā, tāpēc Ušakovs apšauba Izglītības ministrijas izstrādātā izglītības kvalitātes indeksa aprēķināšanas metodiku un sauc to pat par krāpšanu.

Tikmēr Šadurskis aicina Rīga mēru nomierināties un sākt domāt racionāli, nevis populistiski priekšvēlēšanu gaisotnē.

Visa skandāla iemesls ir Izglītības ministrijas vakar publiskotā aprēķina metode, pēc kuras nosaka vidusskolu sniegtās izglītības kvalitāti. Šā indeksa pamatā ir visu trīs obligāto centralizēto eksāmenu rezultāti, un uzreiz kā ļoti negatīvi piemēri izceļas septiņas vidusskolas Rīgas mikrorajonos ar šokējoši zemu izglītības kvalitāti – indekss ir pat 20% no nepieciešamā, turklāt šajās skolās skolās ir nepietiekams bērnu skaits.

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības ministrs, “Vienotība”

Mēs nedrīkstam uzskatīt, ka ar 20% ir pietiekami, ja tas ir vidējais līmenis skolā, nu tas ir vienkārši absurds 21. gadsimtā.

Izglītības ministrs ir skarbs, – šādas nīkuļojošas vidusskolas ar ļoti zemu izglītības kvalitāti nav pelnījušas pastāvēt, tāpēc būtu pārveidojamas par pamatskolām. Šodien uz to reaģējis Rīgas mērs Nils Ušakovs un jauno izglītības kvalitātes aprēķināšanas indeksu sauc par krāpšanu un nemaz nedomā ieklausīties ministrijas ieteikumā apsvērt šo skolu lietderību.

 

Nils Ušakovs

Nils Ušakovs
Rīgas domes priekšsēdētājs, “Saskaņa”

Mēs šo sarakstu izlasīsim, pieņemsim zināšanai, bet neko nedarīsim neko no tā, ko saka ministrs, ņemot vērā viņa politisko nostāju un diemžēl viņa ārkārtīgi zemo profesionālo līmeni, mēs kā Rīga šīs idejas noteikti nepildīsim.

Aplūkojot šo Rīgas mikrorajonu vidusskolu profilu, izrādās tās ir mazākumtautību skolas ar krievu valodas plūsmu. Var pieļaut, ka Rīgas mēram Nilam Ušakovam priekšvēlēšanu gaisotnē tas būtu ļoti nepopulārs gājiens piekrist ministrijas atzinumam.

 

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības ministrs, “Vienotība”

Ja šāda ir nostāja – ministrija var runāt, ko grib, bet mēs darīsim pa savam, par spīti jebkādiem faktiem, jebkādiem datiem, par spīti veselajam saprātam, nu šādā veidā mēs apzogam savus jauniešus. Šī izrunāšanās no Ušakova kunga puses ir bijusi priekšvēlēšanu trakumā, varbūt paies 3. jūnijs un nāks pie prāta.

 

Nils Ušakovs

Nils Ušakovs
Rīgas domes priekšsēdētājs, “Saskaņa”

Ņemot vērā sociālo situāciju, mums ir daudz ģimeņu un bērnu, kuriem vispār ir svarīgi nodrošināt izglītību. Ja tajā apkaimē vienīgo vidusskolu pārveidos par pamatskolu, tad šis bērns nebrauks uz citu apkaimi un citu vidusskolu. Tad viņš vienkārši paliks ar savām deviņām klasēm un viss.

Izglītības ministrs tam nepiekrīt. Slēdzot nekvalitatīvās Rīgas vidusskolas, skolēniem problēmas nebūšot, jo pēc izglītības kvalitātes indeksa kartes redzams, ka ļoti tuvā attālumā ir citas, daudz labākas vidusskolas. Neesot runa tik daudz par naudas ietaupīšanu, bet gan glābt jauniešus no sliktas izglītības.

Foto: Izglītības un zinātnes ministrija

 

Lasi vēl