Šadurskis par “sešgadnieku reformu”: Jauno saturu saņems visi

1 komentārs

Jautājums saistībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma nodots izlemšanai Saeimā, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība).

“Jautājums šobrīd ir Saeimas izlemšana, jo mēs esam piedāvājuši jaunu saturu, jaunas mācību formas un metodes, kas trīs gadu laikā secīgi tiks ieviestas visā skolas posmā – arī pirmsskolā. Jauno saturu saņems visi, bet jautājums, kā sauksies sešgadnieku izglītība – tā būs pirmā klase vai tā kā līdz šim? Realizācijas vieta arī būs tā pati – vai nu bērnudārzs vai skola atkarībā no pašvaldību iespējām. Es varu nomierināt vecākus, – šis ir jautājums tikai un vienīgi par nosaukumu, jo pie jaunā satura tiks visi. Ministru kabineta noteikumi ir tikpat kā izstrādāti. Lai sāktu visas procedūras, mums jāgaida Saeimas lēmums, lai likums stātos spēkā un varētu sākt virzīt procedūras,” skaidro Šadurskis.

Jau vēstīts, ka koalīcijas partiju politiķiem vēl ir daudz jautājumu saistībā ar piedāvājumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, līdz ar to šī reforma varētu nevirzīties īpaši raiti.

Atbildot uz jautājumu, vai “sešgadnieku reforma” varētu netikt īstenota, Šadurskis norāda: “Ir izskanējuši dažādi viedokļi. Kritika ir vienmēr bijusi, jo ir cilvēki, kam nekad nekas nepatīk, bet lielākoties ir pozitīvas atsauksmes.”