Šadurskis: Nākotnē skolotāji varētu saņemt 1500 eiro mēnesī

2 komentāri

Skolu tīkla reorganizēšana un sakārtošana ļautu pedagogiem nākotnē par likmi nopelnīt gandrīz uz pusi vairāk, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Ministrs lēš, ka, samazinoties vidusskolu tīklam, skolotāji mēnesī varētu nopelnīt vismaz 1000 eiro, savukārt, strādājot 40 stundu darba nedēļu, apmēram 1500 eiro.

Kārlis Šadurskis
Izglītības un zinātnes ministrs (V)

Ar skolu personālu es domāju, ka notiks ļoti labas lietas. Šobrīd vidējā slodze, ko skolotājs Latvijā strādā ir 0,7, līdz ar to arī alga ir 0,7. Pārejot uz sakārtotu skolu tīklu, mēs redzam, ka skolotāji varēs nopelnīt pilnu slodzi. Mēs redzam diezgan būtisku reālo algas pieaugumu. Strādājot 40 stundas nedēļā, skolotājs varēs nopelnīt 1500 eiro. Skatoties uz pedagogu vecumu struktūru un to, ka tas nenotiks “uz burvju nūjiņas mājienu” – tas lielā mērā saskanēs ar dabisko pensionēšanās vecumu. Protams, būs reģioni, kur nav skolēnu – tur tad droši vien nebūs arī darba skolotājiem. Esam domājuši par “sociālo spilvenu” pedagogiem. Jau nākamā gada budžetā mums ir tam līdzekļi. Tie pedagogi, kas ir pirmspensijas vecumā – tiem būs sešu mēnešu pabalsta saņemšanas iespējas, ja darbs tiek zaudēts reformas rezultātā.

TOP komentāri

  • hi-hi
    0 0 0

    hi-hi

    tagad jau esot tūkstotis un vairāk... maldina cilvēkus - gan skolotājus, gan citus... eh, Šadurski, nav smuki mānīties...
  • s

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl