Šadurskis: Nabaga bērnam nav jāraksta esejas vai jārēķina uzdevumi brīvdienās

8 komentāri
Šadurskis: Nabaga bērnam nav jāraksta esejas vai jārēķina uzdevumi brīvdienās
LETA

Skolotājiem jaunu algu aprēķināšanas kārtību, bet skolēniem – mazāk mājas darbu. To jaunā mācību gada priekšvakarā sola izglītības un zinātnes ministrs.

Kārlis Šadurskis uzskata, ka bērniem mācību slodze ir par lielu, tādēļ lielu daļu no mājas darbu slodzes būtu jāpārnes uz skolu, lai bērni sestdienās un svētdienās varētu atpūsties kopā ar ģimeni.

Savukārt vecākus ministrs mudina nevis pildīt mājas darbus bērnu vietā, bet gan palīdzēt viņiem tos izpildīt.

Ministra ieskatā, jāapsver arī iespēja aiznākamajā mācību gadā pavasarī uz vasaras brīvlaika rēķina skolēniem ieviest vienu papildu brīvu nedēļu. Bet, vai Izglītības un zinātnes ministrija pieļauj korekcijas valdībā atbalstītajā pedagogu algu modelī, ar kuru daudzi nav apmierināti, un vai kādreiz skolotāji pirms jaunā mācību gada zinās precīzu savu algas apmēru, par to plašāk stāstīsim ziņās pulksten astoņos.

“Ja mēs ļoti labi saprotam, ka pieaugušam pēc darba ir jāatpūšas, tad skolēnam pēc skolas vēl ir interešu izglītība, tad ir profesionālās ievirzes izglītība, kas viss ir svarīgi, un tad vēl ir mājasdarbi. Bērnam arī ir jāatpūšas, bērnam ir jāatpūšas vairāk nekā pieaugušajam, bērnam vēl ir jāaug, bērnam, kas ir ļoti svarīgi, vēl ir jāspēlējas. Kad lai viņš to dara? Nabaga bērnam nav jāraksta esejas vai jārēķina matemātikas uzdevumi sestdienā, svētdienā,” sacīja Šadurskis.

Video

8 komentāri