Šadurskis: Lauku skolēni no vienaudžiem pilsētniekiem atpaliek par vienu klasi

58 komentāri

Viena no būtiskākajām problēmām, ko atklāj pētījums, ir plaisa starp skolēnu zināšanu līmeni pilsētās un laukos, kas mērāma ar aptuveni 30-40 punktu starpību.

OECD šādu zināšanu apjomu pielīdzina mācībām gada garumā. Tas nozīmē, ka daudzi lauku bērni atpaliek no pilsētniekiem par vienu klasi, kaut arī ir vienaudži.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kārlis Šadurskis, izglītības ministrs (V)

Ja mēs skatāmies šo punktu atšķirību, kas ir apmēram 40 punkti starp pilsētu skolām un lauku skolām, ja mēs ņemam šos vidējos, tad pēc OECD mazliet spekulatīva sprieduma – 40 punkti atbilst apmēram vienam mācību gadam. Tā ir milzīga atšķirība.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

 • Smaidīgā
  +31 +30 -1

  Smaidīgā

  Kārtējo reizi redzams, ka ministrijā absolūti nav priekšstats par situāciju skolās.Labu laiku biju strādājusi lauku skolā, pēc tam pārnācu uz Rīgas skolu.Un secināju, ka mēs lauku skolā bijām vismaz par 5..7 gadiem priekšā...un visās jomās..:)
 • Vilnis
  +25 +25 0

  Vilnis

  Mans līmenis lauku skolā bija tāds, pamat-skolu pabeidzu ar pieciem divniekiem-nu tā kā tāds ritīgs lauku pāķis, bet kolīdz nokļuvu Rīgā vidusskolā tā tajos pašos priekšmetos par deviņām ballēm zemāk ne reizi nav bijis. Tad padomājiet kur un kam te ir tas zemais līmenis. Ir tikai viena lieta, ka laukos ir ļoti stingri, un lai nopelnītu sešas balles ir jābūt inženierim, bet Rīgā to pašu nopelna nezinot pilnīgi neko- atzīme ieliekas pati par sevi.
 • Ina
  +27 +25 -2

  Ina

  Lai nerunā muļķības,lauku bērni,kas aiziet uz pilsētas skolām,ir starp labākajiem.To es zinu no pieredzes.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl