Šadurskis: Lauku skolēni no vienaudžiem pilsētniekiem atpaliek par vienu klasi

58 komentāri

Viena no būtiskākajām problēmām, ko atklāj pētījums, ir plaisa starp skolēnu zināšanu līmeni pilsētās un laukos, kas mērāma ar aptuveni 30-40 punktu starpību.

OECD šādu zināšanu apjomu pielīdzina mācībām gada garumā. Tas nozīmē, ka daudzi lauku bērni atpaliek no pilsētniekiem par vienu klasi, kaut arī ir vienaudži.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kārlis Šadurskis, izglītības ministrs (V)

Ja mēs skatāmies šo punktu atšķirību, kas ir apmēram 40 punkti starp pilsētu skolām un lauku skolām, ja mēs ņemam šos vidējos, tad pēc OECD mazliet spekulatīva sprieduma – 40 punkti atbilst apmēram vienam mācību gadam. Tā ir milzīga atšķirība.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

 • Smaidīgā
  +30 +29 -1

  Smaidīgā

  Kārtējo reizi redzams, ka ministrijā absolūti nav priekšstats par situāciju skolās.Labu laiku biju strādājusi lauku skolā, pēc tam pārnācu uz Rīgas skolu.Un secināju, ka mēs lauku skolā bijām vismaz par 5..7 gadiem priekšā...un visās jomās..:)
 • Vilnis
  +24 +24 0

  Vilnis

  Mans līmenis lauku skolā bija tāds, pamat-skolu pabeidzu ar pieciem divniekiem-nu tā kā tāds ritīgs lauku pāķis, bet kolīdz nokļuvu Rīgā vidusskolā tā tajos pašos priekšmetos par deviņām ballēm zemāk ne reizi nav bijis. Tad padomājiet kur un kam te ir tas zemais līmenis. Ir tikai viena lieta, ka laukos ir ļoti stingri, un lai nopelnītu sešas balles ir jābūt inženierim, bet Rīgā to pašu nopelna nezinot pilnīgi neko- atzīme ieliekas pati par sevi.
 • Ina
  +26 +24 -2

  Ina

  Lai nerunā muļķības,lauku bērni,kas aiziet uz pilsētas skolām,ir starp labākajiem.To es zinu no pieredzes.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl