Šadurskis: Alus, kas stiprāks par 6%, nemaz nav alus

2 komentāri
Šadurskis: Alus, kas stiprāks par 6%, nemaz nav alus
Foto: LETA

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par akcīzes nodokli, paredzot šī nodokļa likmes paaugstinājumu alkoholiskajiem dzērieniem šogad 1. augustā. Komentējot jauno nodokli, deputāts Kārlis Šadurkis izcēlās ar spilgtu citātu – viņaprāt alus, kas ir grādīgāks par 6%, nemaz neesot jāsauc par alu.

“Manā un daudzu uztverē alus nav dzēriens no kā piedzerties, bet alus ir dzēriens, kas ir garšīgs, ko var izdzert nelielā daudzumā un ne stiprāku par 5,5% varbūt 6%. Viss, kas ir stiprāks, kaut arī ražotāji apgalvo, ka tas ir dabiski rūdzis, manuprāt, nav alus,” teic Saeimas deputāts.

Jau vēstīts, ka pašlaik spēkā esošā akcīzes nodokļa likme vīnam ir 64,03 eiro par 100 litriem, bet pēc 1. augusta tā palielināsies līdz 70 eiro, tāpat no 64,03 eiro līdz 70 eiro pieaugs akcīzes nodoklis arī raudzētiem dzērieniem ar spirta saturu virs 6%. Savukārt raudzētiem dzērieniem ar spirta saturu līdz 6% akcīzes nodoklis būs 64 eiro. Līdz šim nodokļa likme visiem raudzētajiem dzērieniem ir 64,03 eiro par 100 litriem.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Mārtiņš Krāģis
  0 0 0

  Mārtiņš Krāģis

  Tam, ka alus ir dzēriens, ko vajag izbaudīt, nevis piedzerties, pilnīgi piekrītu, bet alus ražošana nav politika, te jūsu viedoklis neko nenozīmē. To, vai alus ir dabiski rūdzis, vai nē, nenosaka balsošanas rezultā, vai saeimas aizkulisēs. Informācijai - pasaules rekords dabiski izraudzētam alum ir 32%. Garša protams tādam nebija laba, bet ir pierādīts, ka ir iespējams izraudzēt alu līdz pat 32%iem. Kad pats strādāju alus ražošanā, bieži satiku tādus, kas par alus ražošanu visu "zināja" un ņēmās arī ar mani strīdēties - jo alus rūpnīca, redz, esot liela un es jau nevarot zināt visu, kas tur notiek, bet viņam draugi pie alus glāzes visu ir pastāstījuši, un viņš jau nu zin labāk kas un kā ir vai nav rūdzis ...
 • Oskars Matisons
  0 0 0

  Oskars Matisons

  Un ko tā alus jaunava tagad taisās darīt - pateikt, ka lielākā daļa beļģu eili nav alus? :D Ko var dirst, neko nezinot!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl