Sadedzis dators, mēbeles, pat apbalvojumi – tāds skats pēc ugunsgrēka Stabu ielā

3 komentāri
Sadedzis dators, mēbeles, pat apbalvojumi – tāds skats pēc ugunsgrēka Stabu ielā
Foto: Jānis Zvērs/ TV3 Ziņas, Dana Albrehta/ LNT Ziņas

Saistībā ar otrdien, 2. janvārī, notikušo ugunsgrēku Stabu ielā 89, Rīgā, kur atrodas vairākas Valsts policijas (VP) struktūrvienības, trešdien daļēji būs traucēts darbs.

Ēkā atrodas tādas VP struktūrvienības, kā Satiksmes drošības pārvalde un Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP),pēc policijas informācijas – darbs būs traucēts Satiksmes drošības pārvaldei.

Kā notikumu vietā novēroja TV3 Ziņas, trešdien no ēkas tiek iznestas dokumentu kastes, savukārt pie ēkas mētājas izdegušas mēbeles, dažas dokumentu mapes, CD, datora procesora kastes paliekas. Ugunsgrēkā cietuši vismaz trīs stāvi.

 

Kā portālu Skaties.lv informē Valsts policija, ENAP turpina strādāt netraucēti. Uzsākts Kriminālprocess, notiek izmeklēšana un nozīmēta ekspertīze, kas arī noskaidros ugunsgrēka rašanās cēloni.

No ēkas tiek iznestas kastes ar dokumentiem.

Kā jau informēts, otrdien Rīgā, Stabu ielā 89, ēkā, kurā izvietotas vairākas VP un arī VRS un Ieslodzījumu vietu pārvaldes darba telpas, izcēlās ugunsgrēks nama ceturtajā stāvā, kur atrodas Satiksmes drošības pārvaldes darba kabineti.

Ugunsgrēka laikā vissmagāk cietuši tieši Satiksmes drošības pārvaldes kabineti, bet uguns bojājusi arī četrus kabinetus virs ugunsgrēka lokācijas vietas, kuros strādā ENAP darbinieki.

Jau naktī, tūlīt pēc ugunsgrēka likvidēšanas tika novērtēti uguns postījumi un plānots, kā pārorganizēt darbu esošajā situācijā, lai funkciju izpilde tiktu traucēta minimāli. ENAP jau no rīta ir atsācis darbu pilnā apjomā, pārorganizējot darbu tā, lai četru kabinetu trūkums netraucētu darbu. Kā jau informēts, neviens kriminālprocess vai citi ar izmeklēšanu saistīti materiāli ugunsgrēkā cietuši nav.

Savukārt Satiksmes drošības pārvalde, kuras vadības bloks ugunsgrēkā cietis visvairāk, jau no rīta nodrošina informatīvā tālruņa darbību 67208108. Pārējie darba organizācijas jautājumi šobrīd tiek risināti, jo svarīgi maksimāli nodrošināt darba procesa nepārtrauktību. Jāatzīmē, ka servera darbība nav traucēta un šobrīd notiek darbs pie bojāto dokumentu apzināšanas un to atjaunošanas.

Uzsākto kriminālprocess par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu šodien pārņem Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvalde, kas veiks ugunsgrēka izmeklēšanu.

Stabu ielas lokācija