”Šādas traģēdijas neatkārtosies.” Eksperte atklāj, kas mainījies būvniecības kontrolē četrus gadus pēc notikumiem Zolitūdē

0 Komentāru

Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāja Svetlana Mjakuškina sarunā ar ”900 sekundēm” atklāj, – četrus gadus pēc lielveikala sagrūšanas Zolitūdē paveikts daudz kas, lai līdzīgas traģēdijas Latvijā vairs neatkārtotos; tai pašā laikā daļa būvnieku un ēku īpašnieku joprojām nav visai apzinīgi.

Kā raidījumam apliecina eksperte, Zolitūdes traģēdija mainījusi attieksmi ne tikai ”uz papīra”.

”Faktiski šis notikums ir mainījis attieksmi. Mainījusies attieksme no būvniecības procesā iesaistīto personu puses. To mēs izjūtam ikdienā, veicot mūsu funkcijas,” ”900 sekundēm” skaidro Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāja.

Viņa apliecina, – četru gadu laikā kopš notikušā ir paveikts daudz kas, lai līdzīgas traģēdijas Latvijā nebūtu iespējams.

Svetlana Mjakuškina

Svetlana Mjakuškina
Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāja

”Šobrīd ir izveidota sistēma, kas faktiski nodrošinās to, ka neatkārtosies šādas traģēdijas.”

Vairums iedzīvotāju uzskata, ka valsts nav darījusi pietiekami, lai neatkārtotos Zolitūdei līdzīgas traģēdijas – lasi ŠEIT!

Arī no būvniecības procesā iesaistīto puses esot mainījusies attieksme, pirms būvniecības uzsākšanas notiek preventīvie darbi.

Tiesa, pērn būvdarbu kontrolēs pārkāpumi atklāti 56,6% gadījumu, kas ir ļoti liels skaitlis.

Svetlana Mjakuškina

Svetlana Mjakuškina
Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāja

”Mēs redzam un izjūtam nepieciešamību lielāku uzmanību pievērst tieši paškontrolei.

Ir svarīgi, ka komersanti un būvnieki ir ieviesuši iekšējo kontroles sistēmu, kas nodrošina, ka viņi paši spēj izkontrolēt procesus, izmantotos materiālus, lietotās tehnoloģijas, tādējādi nodrošinot būves drošību.”

”Mēs redzam un izjūtam nepieciešamību lielāku uzmanību pievērst tieši paškontrolei. Ir svarīgi, ka komersanti un būvnieki ir ieviesuši iekšējo kontroles sistēmu, kas nodrošina, ka viņi paši spēj izkontrolēt procesus, izmantotos materiālus, pielietotās tehnoloģijas, tādējādi nodrošinot būves drošību.”

Diemžēl uztraucot fakts, ka ne visi esot apzinīgi, tāpēc nozīme gudrai uzraudzībai.

Četrus gadus pēc Zolitūdes traģēdijas Mjakuškinai nākas atklāt: šobrīd Latvijā ir septiņas sabiedriski nozīmīgas ēkas, kuras ir nedrošas un kur daļēji ierobežota ēku ekspluatācija.

Runājot par aktuālo Rīgas centra graustu problemātiku, eksperte neslēpj, ka jautājums līdz galam nav atrisināts – jādomā par grozījumiem likumdošanā, jo šobrīd pienākumi un atbildība ir ēkas īpašniekam, taču jādomā par preventīviem pasākumiem, kas varētu samazināt riskus.

0 Komentāru