6 komentāri

Finanšu, Satiksmes, Zemkopības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvošā Koordinācijas padome virzīs izskatīšanai valdībā pieprasījumu – kompensēt lietavu un plūdu nodarītos zaudējumus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā pēc palīdzības vērsušās 22 pašvaldības. To infrastruktūras objektu atjaunošanai pēc plūdiem nepieciešami gandrīz 2,9 miljoni eiro.

Satiksmes ministrija saskaitījusi, cik būs nepieciešams valsts ceļu atjaunošanai – 1 miljons 345 tūkstoši eiro.

Zemkopības ministrija lauksaimnieku zaudējumus vēl rēķina.

Cietušās platības pārsniedz 48 tūkstošus hektāru. Tomēr konkrēta kompensāciju summa vēl nav zināma, jo tā ir atkarīga no plūdu iznīcinātajām kultūrām. Taču 600 tūkstoši eiro būs nepieciešami, lai atjaunotu plūdu teritorijās sabojāto meliorācijas sistēmu. Tomēr pārbūvēt to negrasās.

 

Jānis Dūklavs
zemkopības ministrs, ZZS

Nevar tādu ūdens daudzumu, kāds bija šajā reģionā, neviena meliorācijas sistēma tā momentā kaut kur aizvadīt. Tādas meliorācijas sistēmas vienkārši netiek būvētas. Tad ir jābūvē 10 reizes lielākas caurteces un viss pārējais. Tā tas nenotiks un noteikti tādi līdzekļi nebūs, lai tādas sistēma būvētu šādam notikumam, proti, – katastrofa notiek reizi 100-120 gados.

 

 

Latvijas-Krievijas starpvaldību komisijā panākta vienošanās par piecu kopējo pierobežas upju tīrīšanu. Prognozēts, ka tas turpmāk varētu uzlabot ūdens novadīšanu.

TOP komentāri

 • Daina Dīva
  +7 +6 -1

  Daina Dīva

  Padzīt Duklavu no amata! Tik tuvredzīgs cilvēks nedrīkst būt valdībā!
 • Ha ha
  +4 +4 0

  Ha ha

  Un ja nākošajā gadā vai vēl pēc kāda gada būs atkal tādas lietavas, jo klimats mainās, tad ko - Dūklavs no savas personīgās kabatas apmaksās visus zaudējumus??? Kad vienreiz valdība par kaut ko reāli atbildēs???
 • Ekhh Verž

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl