Sadarbībā ar Eiropas kosmosa aģentūru skolēniem ir iespēja apgūt jaunas zināšanas par kosmosu

0 Komentāru

Skolas gaitas nenozīmē tikai obligātās mācību vielas apgūšanu. Ja skolēni vēlas, var tiekties arī uz ko vairāk. Latvijas skolēni šogad varēs apgūt jaunas zināšanas un iemaņas sacensībās, kas rīkotas sadarbībā ar Eiropas Kosmosa aģentūru.

Gadu desmitiem ilgi cilvēki ir devušies kosmosā, testējot mentālo un fizisko spēju robežas, lai izpētītu, kas slēpjas aiz nezināmā. Pašsaprotami, ka neviens profesionāls astronauts nevar atstāt Zemi bez pamatīgas sagatavošanās.

Astronautiem ir jāpiemīt daudzām kompetencēm, spējām, padziļinātām zināšanām un labai fiziskai sagatavotībai. Lidojumam kosmosā ir vajadzīgas daudzu gadu apmācības, bet interesi par to jau var radīt no mazotnes.

Programmā “Mission X” skolēni vecumā no 8-12 gadi tiek izaicināti trenēties kā astronauti, veicot fiziskas un zinātniskas aktivitātes, kas izstrādātas kopā ar kosmosa zinātniekiem un fitnesa profesionāļiem, kuri strādā ar astronautiem un kosmosa aģentūrām visā pasaulē.

“Moon Camp Challenge” ir izglītības projekts, kas tiek īstenots starp Eiropas Kosmosa Aģentūras un Airbus fondu sadarbībā ar Autodesk. Tās ir telpiskās modelēšanas sacensības, kur skolēnu komandām vecumā no 6-19 gadi trijās kategorijās jāizstrādā Mēness bāzes, izmantojot 3D modelēšanas rīku Tinkercad vai Fusion 360.

CanSat sacensības paredzētas vidusskolas vecuma bērniem (16 – 19 gadi) un ir īsta satelīta simulācijas izveide, kas integrēta atspirdzinošā dzēriena kārbas tilpumā un formā.

Plašāku informāciju meklē šeit.

0 Komentāru