Sadales tīkls grib ieviest jaunu maksājumu, no kā lielākie “cietēji” būs tieši elektrības taupītāji

7 komentāri
Sadales tīkls grib ieviest jaunu maksājumu, no kā lielākie “cietēji” būs tieši elektrības taupītāji
Foto: F64

Līdz šim par elektrību maksājām tikai tik, cik to tērējam. Tomēr jau pēc dažiem mēnešiem ikmēneša rēķinos varētu parādīties jauna ailīte – maksa par pieslēgumu. Ar to Sadales tīkls grib nopelnīt naudu jaunu vadu vilkšanai. Lielākie maksātāji par jauno sistēmu būs tie cilvēki, kuri elektrību taupa un tērē maz.

Pirms pieciem gadiem janvārī uz vairākām dienām bez elektrības palika 65 000 mājsaimniecību, galvenokārt Latgalē. To izraisīja retie laikapstākļi – sniegledus, kas gāza kokus un rāva elektrības vadus. Pēc tam Sadales tīkls pasūtīja auditu no kāda Zviedrijas uzņēmuma, bet tas secināja, – no Padomju Savienības mantotie Latvijas elektrotīkli ir novecojuši un jāmodernizē, piemēram, elektrības vadus no stabiem pārceļot uz pazemes kabeļiem.

Foto

Līdz 2024. gadam uzņēmums cer elektrības atslēgumu laiku samazināt par trešdaļu. Bet tam vajag naudu. Un to Sadales tīkls cer iegūt, mainot tarifu sistēmu. Tas paredz ieviest jaunu – fiksētu ikmēneša maksājumu par pieslēgumu, kura apjoms būs atkarīgs no tā veida.

Vienlaikus par 20% samazināsies tarifs, ko patērētāji maksā Sadales tīkliem par katru piegādāto elektrības kilovatstundu. Tas nozīmē, ka dzīvoklī, kas mēnesī patērē 150 kilovatstundas, ikmēneša rēķins pat nokristos par aptuveni vienu eiro. Savukārt vietās, kur elektrība tiek tērēta ļoti maz kā mazdārziņos vai garāžu kooperatīvos ikmēneša elektrības rēķini pieaugtu no dažiem centiem līdz pusotram eiro.

Sadales tīkli savu kabatu tādējādi papildinātu ar 15 miljoniem eiro. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai tagad būs jāvērtē, vai tarifu izmaiņas atļaut.

Enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš atzīst, ka šīs pārmaiņas būtiskas grūtības elektrības pircējiem neradīs, jo Sadales tīkls esot izvēlējies izdevīgu brīdi, kad jauno maksājumu ieviest: “Manuprāt, šī attīstība, kura vajadzēja notikt jau senāk, un situācija ir labvēlīga, jo tirgus cena ir samazinājusies, un tendence ir tai samazināties. Tas ļoti labi, jo patērētāji neizjutīs nopietnu spiedienu uz šo visu situāciju.”

Ja regulators Sadales tīkla plānu atbalstīs, jaunie tarifi varētu stāties spēkā šā gada aprīlī.

Video

TOP komentāri

 • Pirms
  +4 +4 0

  Pirms

  Likumu pienemsanas kungiem deretu kadu gadu padzivot trukumcieteju un pensionaru lomā!!!
 • mudzis
  +2 +2 0

  mudzis

  "Līdz šim par elektrību maksājām tikai tik, cik to tērējam." Tas kāds aprīļa joks?
 • ja
  +2 +2 0

  ja

  Man tāpat atslēgs drīz jo tādu cenu nevaru vairs samaksāt!Un nesmu ar mieru maksāt tos nolāpītos 0,169!Par ko man jāmaksā tada summa ja tiek iepirkts par 0,038

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl