“Sadales tīkla” tiešsaistes ligzdā stārķiem Fāzei un Voltam līdz šim izšķīlušies četri no pieciem mazuļiem

0 Komentāru
“Sadales tīkla” tiešsaistes ligzdā stārķiem Fāzei un Voltam līdz šim izšķīlušies četri no pieciem mazuļiem
PUBLICITĀTES FOTO

AS “Sadales tīkls” balto stārķu tiešsaistes ligzdā svēteļu pāris Fāze un Volts pēdējās dienās sagaidījuši vairākus cāļus, liecina tiešsaistes video.

Pirmo cālēnu stārķu pāris Fāze un Volts sagaidījuši 22. maijā, kad plkst. 7.30 izšķīlās pirmais mazulis un plkst. 13.09 arī otrais mazulis. Nākamajā dienā, 23. maijā, ligzdā izšķīlās trešais mazulis, bet pirmdien, 24. maijā, arī ceturtais mazulis. Viens no stārķu cāļiem ir izšķīlies priekšlaikus un augumā salīdzinoši mazāks.

Kā skaidrojuši eksperti, visticamāk, izšķilsies visi pieci mazuļi, taču visu veiksmīga izaugšana līdz lidspējas vecumam atkarīga gan no barošanās iespējām ligzdas apkārtnē, gan vecāku fiziskā stāvokļa un iepriekšējās ligzdošanas pieredzes.

Tikmēr stārķu pāris strādā tandēmā, baro un silta mazuļus. Mazuļi iepriekšējās dienās saņēmuši uz “kārā zoba” arī pa kādam nēģim.

Seko līdzi jaunās ģimenes gaitām šeit!

Jau ziņots, ka līdz ar stārķu ligzdošanas sezonas sākumu AS “Sadales tīkls” sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu (LDF) no 6. aprīļa nodrošina tiešraidi no baltā stārķa ligzdas. Ligzdā Lieldienu brīvdienās apmetās stārķu pāris, kura dzīvei turpmāko piecu mēnešu laikā ir iespēja sekot līdzi tuvplānā.

Konkrētā kameras sistēma uzstādīta elektrības balstā Kurzemes pusē, uz kura jau atrodas iepriekšējos gados vīta stārķa ligzda. Tiešraides mērķis ir ļaut skatītājiem sekot līdzi stārķu gaitām pavasarī un vasarā, kad aug mazuļi, vienlaikus labāk iepazīstot aizsargājamo putnu un aktualizējot jautājumu, kā iedzīvotāji var palīdzēt stārķu izmitināšanā savos īpašumos.

Baltā stārķa ligzdas tiešraide jau skatāma ”Sadales tīkla” mājaslapā un LDF “YouTube” kanālā. Drīzumā to varēs vērot arī portālā Dabasdati.lv, kā arī LDF mājaslapā (Tiešraižu sadaļā) un LMT Straumē. LDF dabas norišu tiešraides internetā nodrošina jau desmit gadu, un šī ir pirmā reize, kad kameras tehniskā sistēma ir uzstādīta aktīvā gaisvadu elektrolīnijas balstā.

0 Komentāru