Komentāri

Līdz Ziemassvētkiem vēl divarpus nedēļas, taču Latvijas iedzīvotāji jau sākuši pa pastu izsūtīt dāvanas saviem radiem un draugiem.

Kad tad mūsdienās pastkartīte vai dāvana būtu jāaizsūta, lai tā sasniegtu adresātu līdz svētkiem, to devās noskaidrot LNT raidījuma “900 sekundes”  žurnāliste Natālija Valdniece.

Gunārs atnācis uz pastu, lai aizsūtītu dāvanas saviem draugiem uz Norvēģiju un Zviedriju. Viņaprāt, decembra sākums visprātīgākais laiks, kad to darīt. Tam piekrīt arī uzņēmumā “Latvijas Pasts”.

“Latvijas Pasta” Sūtījumu apstrādes un piegādes departamenta vadītājs rāda tūkstošiem paku, kuras iedzīvotāji jau ir laikus izsūtījuši, un savus adresātus tās noteikti sasniegs laikus.

“Latvijas Pasta” Rīgas šķirošanas kompleksā visi sūtījumi tiek reģistrēti un šķiroti. Ik dienu te apstrādā vairāk nekā 100 000 sīkpaku, vēstuļu un kartīšu, bet Ziemassvētkos šis apjoms būtiski pieaug.

Uz ārzemēm šobrīd aktīvi tiek izsūtītas arī vēstules un pastkartes.

Māra Norlinde vēstules un kartītes šķiro 13 gadus. Viņa ar prieku konstatē, ka pēdējos trijos gados Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk tās izsūta.

Māra Norlinde
pasta šķirotāja

Tā kā es republiku šķiroju, republikas mērogā tas tiešām lielāks apjoms izskatās. Acīmredzot tas trakums ir pārgājis, kad bija īsziņu sūtīšana. Tas mūs iepriecina, tiešām, jo tas ir mīļāk, kad tieši ar roku raksta, jā.

Ik gadu palielinās arī starptautisko ienākošo sūtījumu skaits. Ja pērn tas ir bijis 25 000 dienā, tad šogad šis sūtījumu skaits pieaudzis vēl par 5 000 dienā, sasniedzot 30 000, bet Ziemassvētku laikā šis apjoms dubultojas. Tāpēc, lai adresāts saņemtu savu sīkpaku vai kartīti laikus, nevis, kad Ziemassvētki būs pagājuši, “Latvijas Pasts” aicina tās izsūtīt jau tuvākajās dienās, lai nav par vēlu.

Valdis Ilguns
“Latvija Pasta” Sūtījumu apstrādes un piegādes departamenta vadītājs

Jo vairāku valstu pasta operatori jau ir atsūtījuši savas pēdējo dienu izsūtīšanas laikus, un tie vidēji ir 10 dienas vai divas kalendārās nedēļas pirms Ziemassvētkiem vai pirms Jaunā gadā. Tas nozīmē, ka šo sūtījumu skaits tieši uz Ziemassvētkiem un Jauno gadu ir tik liels, ka gan komerclidmašīnās bagāžu vietu skaits ir tik, cik tas ir, un vairāk maisiem nav vietas.

Turklāt vairāki pasta operatori, piemēram, Anglijas, Polijas vai Nīderlandes pasts, izmanto sauszemes transportu, un tas nozīmē, ka šis piegādes laiks ir daudz ilgāks nekā atlidojot ar lidmašīnu. Tas būtu jāņem vērā. Bet, ja vēlaties, lai sūtījums Ziemassvētkos laikus sasniedz adresātu tepat Latvijā, vēlākais tas būtu jāaizsūta 20. vai 21. decembrī.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl