Komentāri
Sācies ziemas sezonai raksturīgais bezdarba līmeņa pieaugums
FOTO: LETA

Novembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis valstī palielinājies par 0,1 procentpunktu, sasniedzot 8,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotie dati.

NVA direktore Inese Kalvāne skaidroja, ka ziemas mēnešos tradicionāli, sākoties apkurei un beidzoties sezonas darbiem, bezdarbs varētu pieaugt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņas prognozes ir īstenojušās, un novembrī bezdarbs ir pieaudzis. Mēneša sākumā NVA uzskaitē bija 79 183 bezdarbnieki, bet beigās – 79 869 bezdarbnieki. Pastāvīgā darbā novembrī iekārtojušies 3808 bezdarbnieki.

Zemākais bezdarba līmenis pagājušajā mēnesī bijis Rīgas reģionā – 5,2%, bet Latgalē tas palicis nemainīgi augsts – 17,6%. Kurzemes reģionā bezdarba līmenis novembrī bija 10%, Vidzemē – 9,6% un Zemgalē – 8%.

Valsts lielākajās pilsētās zemākais bezdarba līmenis reģistrēts Rīgā, kur tas bija 4,9%. Savukārt Jūrmalā darbu meklējuši 5,8% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, Jelgavā – 6,3%, Valmierā – 6,6%, Ventspilī – 7,4%, Jēkabpilī – 8,9%, Daugavpilī – 9,1%, Liepājā – 11,9% un Rēzeknē – 51,2%.

Aktīvajos nodarbinātības pasākumos, ko organizē NVA, novembrī piedalījušies 20 934 cilvēki. No tiem 8060 piedalījies pasākumos, kas saistīti ar konkurētspējas paaugstināšanu, 4208 – algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos, 3502 – jauniešu garantijas atbalsta pasākumos, 2656 – neformālās izglītības ieguvē.

Karjeras konsultācijas novembrī saņēmuši 3672 cilvēki, no tiem 3087 bezdarbnieki un darba meklētāji.

Savukārt saistībā ar jauniešu garantijas atbalsta pasākumiem karjeras konsultācijas saņēmuši 3000 jauniešu.

NVA datubāzē novembra beigās bija 5 451 brīva darbvieta, vispieprasītākās profesijas bija kravas automobiļa vadītājs, pavārs, pārdevējs, zivju apstrādātājs, šuvējs, kuģu remontatslēdznieks, rokas lokmetinātājs, vilcējautomobiļa vadītājs, pārdevējs konsultants, veikala kasieris, palīgstrādnieks, programmētājs.

NVA direktore Inese Kalvāne, ziemas mēnešos tradicionāli, sākoties apkurei un beidzoties sezonas darbiem, bezdarbs varētu pieaugt.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl