“Spaisa” lietošana atgriežas ar jaunu sparu un daudz spēcīgāku reibumu

0 Komentāru
“Spaisa” lietošana atgriežas ar jaunu sparu un daudz spēcīgāku reibumu
Foto: LETA

Atkal uzliesmojusi ”spaisa” sērga, turklāt nepieredzētā un daudz bīstamākā formā, stāsta mediķi. Lietotāji kļūst agresīvāki, viņiem ir atmiņas zudumi un personības dubultošanās.

Apritējis tieši pusgads, kopš par nelikumīgu padarīta tā dēvētā ”spaisa” tirdzniecība. Tikmēr mediķi šobrīd ir satraukušies, ka sācies jauns tā dēvētā ”spaisa” lietošanas vilnis.

Mēneša laikā uz kušetes Narkoloģijas centra uzņemšanas nodaļā gulējuši jau vairāk nekā desmit ”spaisa” lietotāju, kurus atveduši Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki. Daži no viņiem ieradušies policijas pavadībā.

Ja vasarā Narkoloģijas centrā tā dēvēto ”spaisistu” tikpat kā nebija, tad septembrī sācies jauns sērgas uzliesmojums, dienā “ātrajiem” atvedot pat sešus ”spaisa” lietotājus. Mēneša laikā Narkololoģijas centrā nonākuši jau 17 cilvēki, līdzīgi arī Austrumu slimnīcā – tur nonākuši teju 20 ”spaisa” lietotāji. Oktobrī vien – pieci cilvēki. Lielu daļu pacientu atved bezsamaņā un divos gadījumos ”spaisa” lietotājiem ātrās palīdzības mašīnā iestājusies klīniskā nāve.­

RPNC Narkoloģiskās palīdzības dienesta stacionāra virsārste Sarmīte Skaida:

Pēdējais gadījums bija ļoti smaga epilepsijas lēkme – vairākas lēkmes pēc kārtas, kurām sekoja milzīgs uzbudinājums, ko mēs varbūt savā klīnikā agrāk tā nenovērojām.

Tagad ir mainījies arī vielu radītais reibums. Apdullums ir daudz spēcīgāks un var ilgt līdz pat sešām stundām, turklāt pēc tam pacients neko neatceras. Ārsti pieļauj, ka ”spaisa” kokteilī tiek pievienotas jaunas vielas, turklāt tās pagaidām nevar noteikt  laboratorijā.

Sarmīte Skaida:

Tas ir tā ļoti interesanti, ka ”spaisa” lietotāji saka – es it kā jūtu, ka es guļu un man nestrādā smadzenes, bet tajā pašā laikā izjūtu fizisko ķermeni; tas ir kā kustas, darbojas. Rodas tāda kā personības dubultošanās – viens ir tas, kas guļ gultā, un otrs – tas, kas apkārt staigā, redz un visu saprot.

Plašāk par šo tematu – pievienotajā video!

0 Komentāru