Sācies festivāls “Staro Rīga” – galvaspilsētu izgaismo dažādākie gaismas vides objekti

1 komentārs

Galvaspilsētas parkus, dārzus, ielas un vēsturiski nozīmīgu ēku fasādes izgaismos visdažādākie gaismas vides objekti.

No piektdienas līdz 18.novembrim jau 12. gadu Rīgā norisināsies gaismas festivāls ”Staro Rīga’’, kura tēma šogad ir 4D jeb gaismas mākslas četras dimensijas – laiks, telpa, cilvēks un gaisma.

Iepriekšējos gados “Staro Rīga” bija vērsta uz nacionālo tematiku. Gaidot valsts simtgadi, objekti pārsvarā stāstīja par Latvijas vēsturē nozīmīgiem notikumiem. Šogad festivāla organizatori māksliniekiem devuši telpu iztēlei.

“Gaismas mākslā ir brīvs temats, un tas arī māksliniekiem dot iespēju brīvi reflektēt par šo tēmu. Mums ir galvenajā lomā lāzers, lāzers parādās ļoti dažādos veidos, ir arī tādas interaktīvas tehnoloģiskas instalācijas, kur tiešām ir jāpastāv un jāpiedomā, kā piedalīties, un ir arī daudz kas bērniem. Centrālais festivāla objekts ir Rīgas Svētā Pētera baznīca, kas ir augstākā vertikāle pilsētā, un šovakar dievnams un tā tornis iemirdzējies, pierādot, ka viss, kas vērsts uz augšu, šķeļ tumsu, lai gaisma starotu pāri visam. Projekta autori ir mākslinieki no Igaunijas,” saka gaismas festivāla mākslinieciskā vadītāja Diāna Čivle.

Savukārt objekta ”Gaismas vertikāle” autors Kaspars Locmans norāda: “Mēs pie šī projekta pavadījām četrus mēnešus. Šī instalācija sastāv no 258 dažādiem lāzeriem. Tas ir stāsts par sākumu un beigām, un ceļu, kas iet cauri. Instalāciju pavada divas mūzikas kompozīcijas, kas piedod dinamiku un ļauj labāk izprast instalācijas sasaisti ar cilvēka dzīvi.”

Kopumā gaismas festivālā “Staro Rīga” piedalās 35 mākslinieki no sešām valstīm – Latvijas, Igaunijas, Dānijas, Vācijas, Francijas un Lielbritānijas.

Video: LNT Ziņu tiešraide no festivāla

1 komentārs