Sācies festivāls “Rīga Jūrmala”, kura mērķis ir kļūt par klasiskās mūzikas brīvdienu galamērķi Eiropā

Pievienot komentāru

Jauns pieteikums Latvijas mūzikas arēnā – ar milzu vērienu sācies festivāls “Rīga Jūrmala”. Tā ir klasiskās mūzikas koncertu sērija, kas aptvers četras nedēļas nogales, kas katra būs veltīta kādam starptautiski atzītam orķestrim un diriģentam.

Festivāls piektdienas vakarā sākas ar Bavārijas Radio simfoniskā orķestra uzstāšanos.

Lai gan festivāls “Rīga Jūrmala” notiek pirmo reizi, tas jau novērtēts kā daudzsološs pasākums – britu laikraksts “The Telegraph” to iekļāvis šis vasaras festivālu topa desmitniekā, tādējādi veicinot organizētāju mērķi kļūt par Eiropas kultūrtūrisma magnētu. Lai to panāktu, uzaicināta žilbinošu, pasaulē pazīstamu mūziķu plejāde. Festivāls ir privāta iniciatīva, viens no rīkotājiem ir Krievijas miljardieris Pjotrs Avens, kuru ar Latviju saista dzimtas saknes – viņa vectēvs – Jānis Avens – bija latviešu strēlnieks.

Festivāls sāksies ar pieciem koncertiem šajās brīvdienās, bet turpināsies vēl trīs nedēļas nogales – katrā būs pieci koncerti, un to centrā būs kāds izcils simfoniskais orķestris. Savukārt dienas koncertos muzicēs par nākotnes zvaigznēm dēvēti mākslinieki.

Bija plānots, ka uzstāsies pasaulslavenais latviešu diriģents Mariss Jansons, taču veselības problēmu dēļ viņam nācās atcelt visas plānotās uzstāšanās. Īsā laikā izdevās atrast ne mazāk spožu aizvietotāju – pie diriģenta pults stāsies somiete Suzanna Melki, kas ir Losandželosas filharmoniķu galvenā virsdiriģente. Muzicēs Bavārijas Radio simfoniskais orķestris ar vijolnieka Juliana Rahlina dalību.

Pēc tam festivāls Rīgā un Jūrmalā turpināsies augustā – trijās nedēļas nogalēs uzstāsies Krievijas Nacionālais orķestris, Izraēlas Filharmoniskais orķestris un Londonas Simfoniskais orķestris kopā ar pasaules akadēmiskās elites pārstāvjiem.

Piektā daļa festivāla apmeklētāju ir ārzemnieki – tālākās valstis, no kurienes skatītāji mēros ceļu, ir Dienvidkoreja, ASV un Austrālija.

Festivāla norise apstiprināta arī nākamgad.