7 komentāri
Sabrukušie Latvijas ceļi: tiek meklēts papildu finansējums to glābšanai
Foto: F64

Kādi būs Latvijas ceļi nākamajos simt gados un kā tos glābt no sabrukšanas? Par to ceļinieku konferencē plāno diskutēt nozares pārstāvji.

Par sliktiem un ļoti sliktiem Latvijā tiek uzskatīti vairāk nekā 40% procenti valsts autoceļu ar asfalta un grants segumu. Tas nodara simtos miljonu mērāmus zaudējumus tautsaimniecībai, jo ir ierobežotas pārvietošanās un pārvadājumu iespējas un tiek bojāts transports.

Satiksmes ministrija sagatavojusi likuma izmaiņas, lai autoceļiem varētu novirzīt lielāku finansējumu, taču tā solījusi šomēnes iepazīstināt arī ar citiem risinājumiem, kā iegūt papildu finansējumu. Līdz šim izskanējuši dažādi varianti.

Piemēram, ka tam varētu izmantot pensiju fondu līdzekļus, varētu veidot publiskās un privātās partnerības projektus vai emitēt uzņēmumu obligācijas. Konferencē piedalīsies arī kaimiņvalsts Lietuvas Ceļu direkcijas vadītājs, kurš stāstīs par savas valsts pieredzi.

TOP komentāri

 • ilze
  +4 +4 0

  ilze

  pie sadas celju buves kada ir muslaikos,celju Latvija nebus jau tuvakaja desmitgadee kur nu vel pec 100 gadiem
 • nu nu
  +2 +2 0

  nu nu

  Lai netērē tos desmitus miljopnus,kas iecerēti it kā drošībai uz ceļiem palielināšanai. Tāpat nekas nedarbojas.Lai samazina to neko nedarītāju armiju kantoros un nauda atradīsies. Ja uzbūvētu KVALITATĪVU ceļu,tad tas rī ilgi stāvētu,bet ko redzam tagad-vienā gadā uzbūvē,nākošā jau lāpa bedres. Tas ir normāli?
 • lasitajs
  +2 +2 0

  lasitajs

  Kur palikusi taa nauda ko pieschkir ES un ko valsts iedala,kur palikusi musu nodokli un cela nodoklis??? Tie zagli ir nozaguschi.Atkal tautai pleesiis 10 aadas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl