Sabiedrību aicina ziedot pirmajai filmai par Z. A. Meierovicu

Komentāri

Dažādos vēstures posmos vairāki režisori ir mēģinājuši uzņemt filmu par vienu no nozīmīgākajiem Latvijas valstsvīriem – pirmo ārlietu ministru Zigfrīdu Annu Meierovicu. Taču – vienmēr neveiksmīgi, un filma tā arī nav tapusi. Jaunākais projekts ir tuvāk gatavībai nekā jebkad līdz šim. Taču arī šoreiz atvēlētais budžets izrādījies par mazu, un filmas veidotāji lūdz sabiedrības atbalstu.

Jau kopš pirmās brīvvalsts laikiem četras reizes trīs dažādi režisori strādājuši pie kino projektiem, kas atainotu kādreizējā Latvijas Ministru prezidenta un pirmā ārlietu ministra Zigfrīda Anna Meierovica dzīvi un darbu, bet visi finansiālu vai ideoloģisku apsvērumu apturēti.

Šogad filmas veidotāju komanda, kurā kā režisors darbojas Latvijas dokumentālā kino vecmeistars Tālivaldis Margēvičs, ir tuvu filmas pabeigšanai. Šī būs filma par filmu, kura nav tapusi jau teju simts gadu garumā.

Tālivaldis Margēvičs
”ZIGFRĪDS MEIEROVICS. FILMA, KURAS NEBIJA” REŽISORS

Iznāk, ka es esmu ceturtais režisors, kas mēģinās šo lāstu, vai kā to saukt, pār Meierovicu pārvarēt, filmu uztaisīt. Bet ej nu sazin..

1932. gadā bija paredzēts, ka filma par Meierovicu būs pirmā latviešu skaņu filma, taču vēl pirms filmēšana sākta, projekts pārtrūka. Nākamais mēģinājums bija vien deviņdesmito gadu vidū. Arī tas bijis nesekmīgs. Margēvičam pašam šī ir trešā reize, kad viņš strādā pie šā projekta. Tiesa, iepriekšējās divas reizes viņš bija filmas scenārists. Nu jau darbs ar kādreizējā Latvijas Ministru prezidenta biogrāfiju ir personisks, pie tā aizvadīti teju 20 gadi.

Šogad beidzot filmas projekts saņēmis institucionālu atbalstu – tas iekļauts Latvijas simtgades projektos un saņēmis daļu finansējuma no Valsts kultūrkapitāla fonda.

Lasi vēl