Komentāri

Finanšu ministrijā izmisīgi domā, kā rīkoties, lai sabiedrību motivētu maksāt nodokļus. Viens no plāniem paredz motivācijas pasākumos iesaistīt populārus māksliniekus. Reperu grupa Olas ar pašsacerētiem priekšnesumiem mēģinās pārliecināt jauniešus – nākamos darba ņēmējus un devējus – par nodokļu nomaksas nepieciešamību.

Finanšu ministrija vēl vairākiem māksliniekiem piedāvāja iesaistīties jauniešiem adresētajā informatīvajā kampaņā par godprātīgas nodokļu nomaksas nozīmi. Taču tikai reperu grupa Olas neatteica. Pārējie pauda skepsi par nodokļu nomaksu vai arī prasīja lielus honorārus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mākslinieku neviennozīmīgā attieksme atspoguļo kopējo noskaņojumu sabiedrībā. SKDS aptauja liecina, ka 2014. gadā nodokļu nomaksu pilnā apmērā atbalstīja vien 41% iedzīvotāju. Šogad attieksme ir nedaudz uzlabojusies, taču joprojām vairākums ir skeptiski.

Foto:

Valsts ieņēmumu dienestā uzskata, ka iedzīvotājiem trūkst informācijas, kā tiek tērēti viņu nomaksātie nodokļi un kāds ir katra personiskais ieguvums. Kampaņā “Nomaksāt! Nevis nemaksāt!” paredzēts visus neskaidros jautājumus izskaidrot.

Kampaņa arī esot daļa no ēnu ekonomikas samazināšanas pasākumiem. Tiek lēsts, ka pelēkā ekonomika Latvijā pārsniedz 20% no iekšzemes kopprodukta. Finanšu ministrijā cer, ka līdz 2020. gadam vajadzētu sasniegt tādu līmeni, lai godprātīga nodokļu nomaksa tiktu uzskatīta par pašsaprotamu rīcību.

Kampaņas vienojošais elements ir mirkļbirka “#nomaksāt”. Interneta vietnē nomaksat.lv var aizpildīt testu un noskaidrot savu nodokļu maksātāja tipu. Atgādinām, ka arī iepriekš rīkotas dažādas izglītojošas kampaņas par nodokļu nomaksas lietderību. Nav gan pētīts, cik lielu un vai vispār tās ir atstājušas iespaidu uz sabiedrības viedokli par šo jautājumu.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl