Komentāri

Vēl viena augsta valsts amatpersona palikusi bez pielaides valsts noslēpumam. Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres Ilzes Pētersones Godmanes pielaides termiņš ir beidzies un pašlaik nav atjaunots. Tiesa, pagaidām nav skaidrības, kāpēc tā noticis. Satversmes Aizsardzības birojs norāda, ka pārbaude vēl nav noslēgusies un lēmums nav pieņemts.

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) gan norāda, ka jau šobrīd Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei nav tiesību strādāt ar valsts noslēpuma objektiem, jo speciālās atļaujas termiņš darbam ar valsts noslēpumu viņai ir beidzies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pētersone-Godmane ir Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre jau kopš 2009.gada, un atkārtotas pielaides nesaņemšanas gadījumā viņai šis amats būtu jāpamet.

Satversmes aizsardzības birojs norāda, ka vēl turpinās pārbaudes process un birojam jāņem vērā Satversmes tiesas spriedums drošībnieka Raimonda Lazdiņa lietā, kas stājās spēkā šī gada februārī. Tad Satversmes tiesa lēma, ka persona pārbaudes procesā ir obligāti uzklausāma.

”SAB neatbalsta praksi, ka tiek izplatīta tendenciozi, neprecīza un nepārbaudīta informācija par personām, kurām pārbaudes procedūra vēl nav noslēgusies. Persona ir obligāti uzklausāma, pārbaudes procedūrā, nosacījums ir jāievēro, pārbaudes procedūra ir noslēguma fāzē,” skaidro SAB pārstāve Iveta Maura.

Tikmēr pati Pētersone-Godmane atrodas atvaļinājumā ārpus Latvijas un norāda, ka nav informēta par pielaides darbam ar valsts noslēpumu nepagarināšanu. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis no komentāriem atteicās, norādot, arī viņš nav saņēmis oficiālu informāciju šajā lietā un tas neesot ministra, bet gan drošības iestāžu kompetences jautājums.

Pētersone-Godmane no atvaļinājuma atgriezīšoties pēc Lieldienām, tad arī šajā jautājumā sagaidāma lielāka skaidrība.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl