Komentāri

Saeimas deputāti turpina skaidrot bankas Citadele pārdošanas apstākļus. Šodien uz parlamentārās izmeklēšanas komisiju viņi bija uzaicinājuši Latvijas drošības iestāžu pārstāvjus un bija pamatīgi izbrīnīti, dzirdot, ka izšķirošais lēmums par bankas pārdošanu bijis Finanšu un kapitāla tirgus komisijai.

Tas ir pretrunā valdības ministru iepriekš teiktajam, ka noteicošais faktors, kam banku pārdot, bijis drošībnieku kompetencē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sēdes sākums izvērtās traģikomisks – nu jau kārtējo reizi sēdes uzsākšanai nepietika kvoruma, jo puse parlamentārās izmeklēšanas komisijas pārstāvju nebija ieradušies. Kamēr deputāti sprieda, vai sēdi atcelt, bet tas nebūtu pieklājīgi pret pieaicinātajiem drošībniekiem, kvorumu tomēr izdevās savākt, proti, ar nokavēšanos ieradās deputāts Valters Dambe.

Deputātus galvenokārt interesēja viens jautājums – vai taisnība valdības ministriem, kas vienbalsīgi akcentēja, – lēmumu par Citadeles bankas pārdošanu konkrētam pircējam politiķi pieņēma, vadoties pēc drošības iestāžu ieteikumiem.

Īpašu pārsteigumu deputātiem radīja Satversmes aizsardzības biroja pārstāvja teiktais. “Vislielākā ietekme šajā gadījumā bija FKTK, jo viņiem bija vislielākā teikšana. Viņi pārbauda katru ietekmīgo akcionāru,” norādīja SAB pārstāvis.

Uz jautājumu, vai politiķi ir mēģinājuši izdarīt spiedienu uz drošības dienestiem, kas vētīja Citadeles iespējamos pircējus, pieaicinātie atbildēja ar kategorisku nē. Komisijas pārstāvji drošībniekiem uzdeva arī detalizētākus jautājumus, taču, tā kā tie skarot klasificētu informāciju, žurnālistiem no zāles palūdza iziet.

Jāpiemin, ka valstij piederošie 75% Citadeles daļu aprīlī tika pārdotas ASV investoram Ripplewood un 12 starptautisko investoru grupai. Summa – 74,7 miljoni eiro – un ātrie tempi, kādos darījums tika noslēgts, lika uzdot daudzus jautājumus, vai darījums patiešām noticis Latvijas valsts interesēs, taču atbildes uz to rast pagaidām tā arī nav izdevies.

Video

Lasi vēl