SAB direktora amatā apstiprinātais Maizītis par galvenajiem izaicinājumiem sauc dienesta darba pilnveidi un gaidāmās vēlēšanas

0 Komentāru

Ceturtdien, 8. martā, Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktoram Jānim Maizītim Saeimas apmeklējums beidzās bez vilšanās – parlaments viņu teju vienbalsīgi apstiprināja amatā uz otru pilnvaru termiņu.

Tādējādi arī nākamos piecus gadus Maizītis sargās Latvijas un NATO noslēpumus. Par galvenajiem izaicinājumiem viņš sauc dienesta darba pilnveidi un gaidāmās vēlēšanas.

Maizītim ir pieredze aiziet no Saeimas ar nokārtu galvu. 2010. gadā parlaments aizklātā balsojumā negaidīti neatbalstīja viņa kandidatūra ģenerālprokurora amatā uz trešo pilnvaru termiņu.

Pērn žurnālā “Ir” publiskotajās tā sauktajās “Rīdzenes sarunās” atklājas, – tolaik ietekmīgais politiķis Ainārs Šlešers šo situācijas raksturojis tā, ka par oligarhu dēvētais Aivars Lembergs esot demonstrējis spēku un sadevis pa rīkli ģenerālprokuroram.

Intriga par Saeimas atbalstu Maizīša pārvēlēšanai SAB direktora amatā bija arī aizvadītajās nedēļās. Deputātiem bija jautājumi gan par SAB sadarbību ar tā saukto čekas maisu zinātniskās izpētes komisiju, gan par kukuļņemšanu aizdomās turētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča atpūtas braucieniem uz Krieviju īpatnējās kompānijās.

Acīmredzot Maizītim, pēdējās nedēļas viesojoties Saeimas frakcijās, izdevies deputātus pārliecināt par savu atbilstību amatam. Pēc pārapstiprināšanas amatā Maizītis kopumā lepojās ar paveikto.

Jānis Maizītis
SAB vadītājs

Ir bijušas veiksmes, vienkārši neveiksmes, ir arī strīdīgas situācijas – kā jebkurā darbā, kuru cenšas darīt pēc labākās sirdsapziņas. Mēs esam maza valsts un mazs dienests, bet mums ir pietiekami spējīgi un talantīgi cilvēki.

Maizītis klāstīja, ka specdienesta darbība un tās rezultāti nereti paliek slepenībā. Piemēram, aizvadītajos gados ne reizi vien izraidīti cilvēki no Latvijas, galvenokārt uz Krieviju, taču plašāka informācija par to sniegta netiks.

Kā vienu no galvenajiem izaicinājumiem SAB vadītājs redz potenciālas iejaukšanās novēršanu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās.

SAB pēdējā laikā pēdējā laikā pēc ilgstošiem strīdiem izsniedzis pielaides valsts noslēpumam čekas maisu pētniekiem. Savukārt pārbaudi par Latvijas Bankas prezidenta Rimšēviča aktivitātēm Krievijā plānots pabeigt mēneša vai divu laikā.
0 Komentāru