3 komentāri

Strīds starp labdarības organizāciju Snowflake un Sofijas vecākiem ar katru dienu kļūst arvien nopietnāks. Tagad iesaistīti juristi, kas centīsies samierināt abas puses, kuras savā starpā vairs nerunā. Bērna vecāku galvenie pārmetumi ir par organizācijas vēlmi uzspiest starpnieka maksas pakalpojumus, taču otra puse kā pierādījumu uzrāda e-pastu izdrukas, kurās starpnieku piedāvā paši vecāki.

Ziņa par smagi slimo Sofiju, kurai ātri nepieciešama operācija, sociālos tīklus pāršalca janvāra vidū. Bērna vecāki vērsās labdarības organizācijā Snowflake, un, pateicoties sociālo tīklu popularitātei, tauta ātri vien savāca nepieciešamos 40 000 eiro, lai varētu veikt operāciju Vācijā. 28 000 eiro tika saziedoti Snowflake kontā, bet 11 000 nonāca vecāku kontā, jo naudas vākšana notika paralēli un lielā steigā. Problēmas sākās, kad Snowflake piedāvāja vecākiem parakstīt līgumu, kas tiem nebija pa prātam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vecāki pauda sašutumu, ka organizācija prasa 3500 eiro par starpnieka izmantošanu, un nolēma ar labdarības organizāciju vairs nesadarboties un uz Vāciju nebraukt.

”Viņi paši vērsās Vācijā, tur esot firma, kas palīdz iekārtot cilvēkus slimnīcā. Par to ņemot komisiju. Mēs to uzzinājām tikai vēlāk, un viņi teica, – ja nebrauksim uz Vāciju, maksāsim viņiem komisijas procentus kā lombardā!” sašutusi ir smagi slimās Sofijas māte Nellija.

Tikmēr Snowflake tikšanās laikā galdā liek savus pierādījumus. Tās ir e-pastu izdrukas, kurā redzams, ka vecāki paši piedāvā starpnieku, ko atraduši Vācijā.

Kā pierādījums, Snowflake uzrādītais e-pasts

Labdien
Jūs šodien bijāt pie mums Zolitūdē. Man izdevās uzzināt starpnieka numuru Vācijā, viņu sauc Alla, šis ir viņas e-pasts. Tiklīdz būs gatavi tulkojumi, uzreiz jums nosūtīšu.
Ar cieņu
Nellija

Šādu e-pastu gan Nellija neatceras. Snowflake kategoriski noliedz, ka būtu draudējuši bērna vecākiem ar soda sankcijām. Tikmēr organizācijas piestādīto līgumu asi kritizē Bērnu slimnīcas fonda vadītāja, pie kuras bērna vecāki bija vērsušies pēc padoma.

Snowflake akcentē, ka līgumu steigā sagatavojuši juristi, un tas bijis tikai melnraksts, ko varēja mainīt, taču bērna vecāki, iespējams, satraukuma rezultātā vispār atteikušies no turpmākām sarunām.

Internetā par Snowflake lasāmas dažādas atsauksmes. Organizācijas mājaslapā redzams, ka tā aktīvi darbojas Jelgavā, kur guvuši arī pašvaldības atbalstu, saņemot īpašu balvu.
Mājaslapā citēti Prāta Vētras mūziķi, kas slavē šo organizāciju par tās aktivitātēm, kurās arī paši ņēmuši dalību.

Tikmēr citviet atrodamas bažas par Snowflake darbību. Apšaubāma likusies akcija vākt naudu anonīmiem grūtdieņiem, tā arī nepasakot, kam nauda dota. Organizācijas veidotāja uzsver, ka ir bijuši vairāki pozitīvi piemēri, kur naudu izdevies savākt konkrētiem cilvēkiem un glābt to dzīvības.

Snowflake izveidei esot cēlsirdīgi mērķi, tas nav biznesa projekts, uzsver Snowflake pārstāve Linda Freiberga. Viņa ar labdarību nolēmusi sākt nodarboties pēc kāda dziļi personiska atgadījuma, par kuru gan nevēlas stāstīt.

Tikmēr Sofijas vecāki cer iegūt visu saziedoto naudu, un paši saviem spēkiem meklē slimnīcu ārzemēs, kur bērnu ārstēt. Snowflake gan grasās naudu atdot ziedotājiem. Savukārt aptuveni tūkstoš eiro ziedotāji jau izņēmuši. Snowflake par šo akciju nekādus procentus nesaņemot. Vai abām pusēm izdosies rast kopīgu valodu, tagad atkarīgs no iesaistītajiem juristiem.

Video

TOP komentāri

 • llllee
  +2 +2 0

  llllee

  Stulbi bez gala cilvēki ziedoja attiecīgajai meitenīte lab daribas tiešām kauns :))
  Ja ziedota nauda nenonāk pie šis slimas meitenītes tad ,lai skaita atpakaļ uz manu kontu :))
 • Atveriet acis
  +1 +1 0

  Atveriet acis

  Kas tad, ja ne biznesa projekts ir Snowflake. Ne visi ziedotāji izņems naudu, to "labdarības organizācija" vēlas iebāzt kabatā. Tad tiešām, ja esat labdarības organizācija - atdodiet naudu ziedot.lv vai šai meitenei. Par maz, par maz kontroles no valsts puses šādām organizācijiņām. Visatļautība!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl