Komentāri
Rynair, Wizzair un pārējais “lēto ceļojumu” birums – šobrīd ir pēdējais brīdis, lai iegādātos biļetes vasaras lidojumiem, saka eksperts

“Šobrīd noteikti ir viens no pēdējiem brīžiem, lai iegādātos biļetes vasaras atvaļinājumam. Iegādājoties ceļojumus laicīgāk, sanāks ietaupīt, jo vasarā ceļojumi būs jau izpārdoti vai arī par daudz augstākām izmaksām,” portālam Skaties.lv norāda lēto ceļojumu eksperts un bloga TravelFree.info izveidotājs Edgars Plešs.

Viņš atzīst, ka vienmēr ir neliela varbūtība, ka ir kāds “Last Minute” piedāvājums, “bet atcerēsimies, ka vasara ir aktuālākais laiks ceļojumiem un pēdējā brīža ceļojumi vasarā ir daudz retāk nekā citās sezonās”, mudinot cilvēkus nenokavēt aviobiļešu iegādi, kamēr tās vēl ir lētas.

”Ryanair” nāk klajā ar ”mega atlaidēm” un piedāvā lidojumus pa Eiropu par diviem eiro!

Jautāts par to, vai pēdējā laikā zemo cenu aviobiļešu piedāvājums no Rīgas ir palielinājies, Edgars Plešs atbild apstiprinoši.

Lēto ceļojumu eksperts

Lēto ceļojumu eksperts
Edgars Plešs

Tas neaug tik ātri, kā dažs labs vēlētos, bet tam ir arī racionāli izskaidrojumi saistībā ar konkurenci un nelielo iedzīvotāju skaitu Latvijā un reģionā. Pašmāju aviokompānija “airBaltic” ir nākusi klājā ar plašāko jauno galamērķu klāstu no Rīgas, kā, piemēram, Abū Dabī, Katānija, Madride, Odesa, Liepāja u.c. Tāpat arī WizzAir atvērusi divus jaunus lidojumu galamērķus – Reikjavīka un Bari. Drīzumā arī tiks izlikti pārdošanā Ryanair lidojumi uz Maltu.

Tajā pašā laikā arvien, piemēram, no Lietuvas lidostām – Viļņas un Kauņas – lēto ceļojumu piedāvājumu ir vairāk nekā no Rīgas. “Tam, protams, ir savi izskaidrojumi. Ryanair ir atvēris bāzi Lietuvā – Kauņā, Viļņā, kamēr Latvijā tādas nav. Arī iedzīvotāju skaits Lietuvā ir lielāks, tātad arī interesantāks un saistošāks tirgus aviokompānijām. Nevar arī sūdzēties, ka no Rīgas netiek piedāvāti galamērķi uz siltajām zemēm, jo lielu daļu tirgus Rīgas lidostā aizņem “airBaltic”, kas piedāvā plašu klāstu ar lidojumiem uz siltajām zemēm, bet jārēķinās ar dārgāk biļetēm nekā Ryanair vai WizzAir,” skaidro Edgars Plešs.

“Rīga joprojām ieņem pārliecinošu pirmo vietu apkalpoto aviopasažieru skaita ziņā Baltijas valstīs un domājams, ka lidosta neapstāsies pie šī brīža lauriem. Domājams, tas ir tikai laika jautājums, kad tiks atvērti vēl kādi jauni reisi no kādas no “low cost” aviokompānijām,” saka Edgars Plešs.

Lasi vēl