Runcītis ar sabeigtām ķepiņām pieredzējušai dzīvnieku glābējai liek izplūst asarās

5 komentāri
Runcītis ar sabeigtām ķepiņām pieredzējušai dzīvnieku glābējai liek izplūst asarās
Foto: DzAB Trīnīte

“Likās jau, ka esmu nocietinājusies un raudiens, piedzīvojot un ieraugot ko šādu, vairs nenāk. Bet nekā…” tā savu vēstuli iesāk Dzīvnieku aizsardzības biedrības Trīnīte pārstāve Elēna Hazova. Dzīvnieku patversme ir jau pārpildīta, taču viņa ir apņēmusies nepamest likteņa varā.

“Darba dienas beigas, sestdiena, taisos jau doties mājās.. Ierodas sieviete, viņai problēma ar runcīti, esot slims. Domādama, ka runa iet par sievietes pašas kaķi, saku, ka visas veterinārās klīnikas jau ir slēgtas, tuvākā ir Rīgā. Sieviete neatlaižas un sāk stāstīt – runcītis pieklīdis vasarnīcā, izkāmējis, ar traumētam pakaļkājiņām, sieviete pie sevis paņemt nevar arī līdz pirmdienai, kad darbu atsāk veterinārās klīnikas Valmierā – cilvēks dodas ārpus Valmieras jau vakarā,” stāsta Elēna.

Diemžēl arī Dzīvnieku aizsardzības biedrībā Trīnīte visas vietas jau ir pārpildītas. “Arī mums brīvu vietu nav – nevis vienkārši nav, bet limits jau ir pārsmelts. Iesaku zvanīt uz Valmieras dzīvnieku patversmi, jo dzīvnieku šādā stāvoklī, protams, atstāt nevar. Sieviete manā priekšā to arī dara. Aptuveni pēc 10 minūšu ilgas telefona sarunas ar Valmieras patversmes pārstāvi kaut kas noiet greizi un sarunāt kaķim ar traumētajām ķepiņām palikšanu nevar.


“Ar prātu saprotu, ka vietu nav, finanšu arī nav. Mēs to nespējam pavilkt. Bet tajā pašā laikā sirds asiņo sāpēs par runčuku, kuram nav variantu. Vasarnīcas viņu neviens pat nepabaro, sieviete ar kaimiņiem jau ir runājusi. Pats viņš barību sev tādā stāvoklī neatradīs, vien pats tiks par barību lapsām, kuras dzīvo blakus esošajā mežā…,” vēstulē stāsta Dzīvnieku aizsardzības biedrības pārstāve.

Galu galā viņa piekrīt runcīti uzņemt. “Runcītis ir tik ļoti mīļš! Par spīti tam, ka viņam tik ļoti sāp ķepiņas. Laikam jau emocijas ņem pār mani varu, savaldība zūd un turot runčuku klēpī izplūstu asarās.. Uz ko runčuks atbild ar ciešu pieglaušanos un murrāšanu,” raksta Elēna.

Runčukam ir traumas abām pakaļkājiņām, paaugstināta temperatūra, asiņaina mutīte, pats tik ļoti izvārdzis, ka knapi turas kājās.

“Mīļie dzīvnieku sargeņģeļi, lūdzu, palīdziet mums glābt mazo kaķa dvēselīti! Runčukam vismaz nedēļu būs jāuzturas veterinārās klīnikas stacionārā, veterinārārstu uzraudzībā, jāēd spēcinoša ārstnieciskā barība, ilgstoši jāārstē brūces, protams, pēc tam jāiziet attārpošanas kurss,” raksta Elēna.

ZIEDOJUMU KONTS:
Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Trīnīte”
AS SEB BANKA
LV40UNLA0050018620445
Reģ. Nr.40008190018
SWIFT kods: UNLALV2X
Mērķis – veterinārijai

5 komentāri