Ruks sola cīnīties par labākām policistu algām

2 komentāri

Ilgus gadus strādājis slepenā policijas struktūrvienībā, Valsts policijas priekšnieka amata kandidāts Armands Ruks sola panākt, lai darbinieki saņemtu cilvēka cienīgu atalgojumu un labus darba apstākļus, vēsta TV3 Ziņas.

Ruks darbu policijā sāka 1996. gadā Sarkandaugavas iecirknī, kad, pēc viņa teiktā, pilnā sparā vēl notika cīņa ar reketieriem un noziedzība zēla un plauka. Likumsarga amatu Ruks izvēlējies, jo patikuši detektīvi un policijas vide. Lielāko daļu darba pavadījis slepenā struktūrvienībā – tā sauktajā “flotē”, par kuru pieredzējušie policisti saka, – šie darbinieki veic iefiltrēšanos kriminālajā pasaulē. Ruks par šo laika posmu nerunīgs.

“Varu pateikt tikai to, ka esmu kalpojis valstij tāpat kā publiskās amatpersonas, ieņēmis dažādus amatus,” viņš stāsta.

Šogad jūlijā viņš pieteicies uz Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka amatu, un tad negaidīti uzrunāts Valsts policijas priekšnieka amatam. Iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (KPV LV) viņš personīgi nepazīstot. Arī Rukam bija jāiziet melu detektora pārbaude.

“Tiku uzaicināts uz attiecīgo dienestu, kur to veic. Procedūru nedrīkstu aprakstīt, bet tā bija salīdzinoši kompleksa un interesanta,” atklāj Valsts policijas priekšnieka amata kandidāts.

Daudz intrigu ap policijas priekšnieka izvēles procesu. Trim pieredzējušajiem un publiski zināmajiem kandidātiem nācās iziet mēnešiem ilgas pārbaudes, bet uzvarēja līdz šim nezināmais Ruks. Ministrs skaidrojis, ka Ruku virzījis tieši viņa vīzijas un profesionālisma dēļ. Iekšlietu ministra “zaļā gaisma” augstajam amatam bija pārsteigums ne tikai Rukam, bet arī viņa draugiem un paziņām. Nav zināms, vai līdzšinējie policijas priekšnieka vietnieki saglabās savus amatus, ja Ruku apstiprinās.

“Tā kā es viņus zinu daudzus gadus, esam kopā strādājuši. Mums būs laba komanda, noteikti būs kāds jauns cilvēks. Laiks rādīs!” saka Valsts policijas priekšnieka amata kandidāts.

Ruks strādā par pasniedzēju arī Policijas koledžā, kuru kritizēja Valsts kontrole – tur pedagogu atlīdzībai prettiesiski izlietoti budžeta līdzekļi.

“Man nav ko noslēpt – nepilnu darba laiku strādāju, atalgojums uz pusslodzi ir 330 eiro lektoram. Daudz, maz – pašiem jāvērtē. Es neesmu saņēmis nevienu pārmaksātu centu!” viņš uzsver.

Ruks sola cīnīties par policistu algām, izskaust funkciju dublēšanos un panākt, ka darbs dienestā rada gandarījumu.

“Protams, rodas jautājums, kas ir šis Armands Ruks? Es, liekot roku uz sirds, varu teikt, esmu godīgs cilvēks, mani nevar ne uzpirkt, ne politiski ietekmēt!  Esmu par to, lai policija attīstītos, darbinieki saņemtu cilvēka cienīgu atalgojumu, apstākļus, labas telpas, materiāli tehnisko nodrošinājumu, inovatīvas tehnoloģijas, lai var veikt izmeklēšanu, ko no mums prasa sabiedrība. Un tad arī sabiedrībai būs prieks, tas ir mans mērķis, citu mērķu nav!”

Ministru kabinets galavārdu par Ruka kandidatūru teiks nākamnedēļ.

Lasi vēl: Ģirģens: Ruks ir profesionālis ar atbilstošu redzējumu par VP attīstību