Rūkot saslimstībai, plāno atcelt masku lietošanu publiskās vietās

320 komentāri

Mazinoties Covid-19 izplatībai, valdība vienojusies par atvieglojumiem, kuri stāsies spēkā, saslimstības kumulatīvajam rādītājam noslīdot zem 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, būtiskākās izmaiņas attieksies uz sejas aizsegiem, vēsta TV3 Ziņas.

Valdība nolēmusi, ka jau tagad vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas dažādos kolektīvos var nevilkt sejas maskas arī tad, ja telpā atrodas cilvēki, kuri šiem nosacījumiem neatbilst. Ja saslimstība nokritīs līdz 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, šis atvieglojums kļūs plašāks.

Kaspars Bērziņš, veselības ministra padomnieks rīcībpolitikas jautājumos

”Mēs esam noteikuši, ka obligāti maskas vēl aizvien ir nēsājamas sabiedriskajā transportā un vietās, kur pulcējas daudz cilvēku. Kas attiecas uz tirdzniecības centriem, ja tirgotāji nodrošina šos te divus metrus, tad šī prasība valkāt maskas nav īsti pamatota.”

Proti, prasība valkāt maskas paliks spēkā sabiedriskajā transportā un visur, kur nav iespējams nodrošināt divas metru distanci un ir liela drūzmēšanās. Visur citur šo ierobežojumu atcels. Valdībā viedokļi dalījās attiecībā uz tirdzniecības centriem.

Krišjānis Kariņš, Ministru prezidents (“Jaunā Vienotība”)

“Vai tas mums ir tiešām prātīgi? Tas ir ļoti labs ieradums, kas samazinās papildu saslimstību. Ja mēs to atcelsim kā pagājušovasar, cilvēki domās, ka viss ir beidzies, un, kad cilvēki domā, ka viss ir beidzies, tad sākas vislielākās grūtības.”

”Tajā brīdī, kad mēs noņēmām, es saprotu, ka ir visi tie protokoli, bet tajā brīdī, kad mēs esam pieraduši, ka veikals un sabiedriskais transports ir tā vieta, kur ir jānēsā maska, tad rudenī atkal pierasts. Nezinu, mēs taču nestaigājām stundām pa tiem veikaliem,” sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).

Vairums ministru tomēr nosvērās par labu tam, ka, sasniedzot noteiktos rādītājus, maskas nebūs jānēsā arī lielveikalos. Pret to neiebilst arī Veselības ministrija.

Valdība arī lēma, ka pie attiecīgajiem rādītājiem vairs nebūs jānodrošina konkrēta platība vienam apmeklētājam, kā arī iekštelpās varēs pulcēties 50 personu, bet ārā – 100 personu. Pasākumos nebūs personalizētas sēdvietas, un pieaugs atļautais skaits. Ir gatavs arī plāns, kā rīkoties, ja saslimstība pēkšņi pieaug.

”Ja gadījumā situācija atkal pasliktinātos, un šajos Ministru kabinets ir iestrādāts automātisks nosacījums, ka, pieaugot virs 25, stātos spēkā iepriekšējie nosacījumi – tie, kas ir šobrīd,” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”).

Patlaban gan divu nedēļu saslimstība Latvijā vēl nav nokritusies līdz nepieciešamajam līmenim un ir viena no augstākajām Eiropā.

320 komentāri