Rūjienā bēgļus sauc par “liekēžu bandu”; tiek vākti paraksti pret viņu ierašanos

21 komentārs

Par “nelegālo musulmaņu imigrantu invāziju” bēgļu uzņemšanu sauc tie 4% Rūjienas iedzīvotāju, kuri domē iesnieguši savus parakstus padarīt Rūjienu teju vai par no bēgļiem brīvu zonu.

Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins būtu gatavs rīkot pat lokālā līmeņa referendumu, taču apzinās, ka vairāk par precīzu socioloģisko aptauju tas neko nepanāktu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Rūjienai jau neviens neprasītu. Šeit ir jautājums: ja ir uzradušies šie konkrētie patvēruma meklētāji un atraduši darbu, dzīves telpu Rūjienā, nu tad ir jādomā, kādā veidā viņus integrēt sabiedrībā. Un, lai iedzīvotāji justu viņus kā savus pilsoņus, savus Latvijas patriotus,” sprieda Gladkins.

Parakstu vācēji savukārt norāda, ka, neuzklausot viņu vēlmes, nākamajās pašvaldību vēlēšanās deputāti varot necerēt uz pārvēlēšanu. Daži iedzīvotāji pat esot gatavi izdeklarēties no Rūjienas.

Skaties video!

“Dabūsim no savas kabatas uzturēt to liekēžu bandu, kam īstenībā vajadzēja cīnīties savā valstī. Es saprotu, ja viņi būtu atsūtījuši uz šejieni savas sievas un bērnus, bet paši būtu palikuši tur cīnīties par savu valsti, bet nē, tā vietā tagad plūdīs bars ar 25-30 gadīgiem večiem, kam vajadzēja ieročus turēt rokās un tur cīnīties,” vērtēja Juris Ansebergs, kurš parakstījies pret bēgļu uzņemšanu.

Aigars Paukšēns, kurš organizēja parakstu vākšanu pret bēgļu uzņemšanu Rūjienā, sprieda, ka viņam jādeklarējas kaimiņu novadā. “Tur, kur iedzīvotāji tiek uzklausīti, tur, kur netiks izmitināti nelegālie imigranti. Jā, es nevēlos atbalstīt savu pašvaldību, kas atbalsta šos migrantus,” norādīja Paukšēns.

Vietējie arī neapmierināti, ka valsts gatava savest kārtībā tai piederošās ēkas tikai tagad, kad jāmeklē risinājums bēgļu izmitināšanai. Rūjienā ir šāds valsts īpašums, kurā no 18 valsts dzīvokļiem tukši un neizmantoti ir 14. Tātad izmitināt varētu 14 bēgļu ģimenes. Ēka ir sliktā tehniskā stāvoklī, un mājas iemītniece raidījumam norādījusi, ka apsaimniekotājs ilgstoši neesot licies ne zinis par tur dzīvojošajiem rūjieniešiem. Taču tagad, kad jāmeklē risinājums bēgļu izmitināšanai, Privatizācijas aģentūra piedāvā pašvaldībai šo māju savest kārtībā.

“Tas ir interesanti – mums nav apkures, bet bēgļiem apkure būs, ko? Tas nav pareizi. Mums pašiem jākurina, bet bēgļiem būs viss. Pa visu lielo māju palikuši vairs tikai pieci cilvēki, jo nav taču apkures, mēs salstam,” klāstīja mājas iemītniece Ilona.

TOP komentāri

 • Lilita Tautvida
  +23 +23 0

  Lilita Tautvida

  Malači rūjienieši! Vismaz kāds uzdrošinajies protestēt pret šo briesmigo sērgu.
 • taisniigi
 • Ārijas tante
  +16 +16 0

  Ārijas tante

  Ja šeit ievāktos bēgļu ģimenes, pēc nedēļas Ilonas tantei vairs nebūtu nevienas vistas un nevienas pīles. Jāsāk audzēt cūkas pie laika.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl