21 komentārs

Par “nelegālo musulmaņu imigrantu invāziju” bēgļu uzņemšanu sauc tie 4% Rūjienas iedzīvotāju, kuri domē iesnieguši savus parakstus padarīt Rūjienu teju vai par no bēgļiem brīvu zonu.

Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins būtu gatavs rīkot pat lokālā līmeņa referendumu, taču apzinās, ka vairāk par precīzu socioloģisko aptauju tas neko nepanāktu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Rūjienai jau neviens neprasītu. Šeit ir jautājums: ja ir uzradušies šie konkrētie patvēruma meklētāji un atraduši darbu, dzīves telpu Rūjienā, nu tad ir jādomā, kādā veidā viņus integrēt sabiedrībā. Un, lai iedzīvotāji justu viņus kā savus pilsoņus, savus Latvijas patriotus,” sprieda Gladkins.

Parakstu vācēji savukārt norāda, ka, neuzklausot viņu vēlmes, nākamajās pašvaldību vēlēšanās deputāti varot necerēt uz pārvēlēšanu. Daži iedzīvotāji pat esot gatavi izdeklarēties no Rūjienas.

Skaties video!

“Dabūsim no savas kabatas uzturēt to liekēžu bandu, kam īstenībā vajadzēja cīnīties savā valstī. Es saprotu, ja viņi būtu atsūtījuši uz šejieni savas sievas un bērnus, bet paši būtu palikuši tur cīnīties par savu valsti, bet nē, tā vietā tagad plūdīs bars ar 25-30 gadīgiem večiem, kam vajadzēja ieročus turēt rokās un tur cīnīties,” vērtēja Juris Ansebergs, kurš parakstījies pret bēgļu uzņemšanu.

Aigars Paukšēns, kurš organizēja parakstu vākšanu pret bēgļu uzņemšanu Rūjienā, sprieda, ka viņam jādeklarējas kaimiņu novadā. “Tur, kur iedzīvotāji tiek uzklausīti, tur, kur netiks izmitināti nelegālie imigranti. Jā, es nevēlos atbalstīt savu pašvaldību, kas atbalsta šos migrantus,” norādīja Paukšēns.

Vietējie arī neapmierināti, ka valsts gatava savest kārtībā tai piederošās ēkas tikai tagad, kad jāmeklē risinājums bēgļu izmitināšanai. Rūjienā ir šāds valsts īpašums, kurā no 18 valsts dzīvokļiem tukši un neizmantoti ir 14. Tātad izmitināt varētu 14 bēgļu ģimenes. Ēka ir sliktā tehniskā stāvoklī, un mājas iemītniece raidījumam norādījusi, ka apsaimniekotājs ilgstoši neesot licies ne zinis par tur dzīvojošajiem rūjieniešiem. Taču tagad, kad jāmeklē risinājums bēgļu izmitināšanai, Privatizācijas aģentūra piedāvā pašvaldībai šo māju savest kārtībā.

“Tas ir interesanti – mums nav apkures, bet bēgļiem apkure būs, ko? Tas nav pareizi. Mums pašiem jākurina, bet bēgļiem būs viss. Pa visu lielo māju palikuši vairs tikai pieci cilvēki, jo nav taču apkures, mēs salstam,” klāstīja mājas iemītniece Ilona.

TOP komentāri

 • Lilita Tautvida
  +23 +23 0

  Lilita Tautvida

  Malači rūjienieši! Vismaz kāds uzdrošinajies protestēt pret šo briesmigo sērgu.
 • taisniigi
 • Ārijas tante
  +16 +16 0

  Ārijas tante

  Ja šeit ievāktos bēgļu ģimenes, pēc nedēļas Ilonas tantei vairs nebūtu nevienas vistas un nevienas pīles. Jāsāk audzēt cūkas pie laika.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl