Rudens kā rudens? Dabas vērotāji sola, ka septembris būs siltāks nekā parasti

Komentāri

Rudens vēl ilgi būs silts – visu oktobri un pat novembri temperatūra būs augstāka par normu, taču pirmā sniega pārsla Latvijā šogad varētu nokrist oktobra beigās. Tiesa, tā ātri vien nokusīs. Tā prognozē laika vērotāji, kuri gadiem vēro dabas norises. Sinoptiķi saka, ka septembris tiešām būs silts, bet arī sēņotājiem tiks savs prieciņš.

Laika vērotājs no Siguldas novada Imants Kalniņš, izrādot savu tomātu saimniecību, nav diez ko priecīgs – šo dārzeņu raža šogad ir diezgan viduvēja. Tam par iemeslu ir nelabvēlīgie šīs vasaras laikapstākļi. Rudens būšot daudz patīkamāks, viņš prognozē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Septembrī termometra stabiņš pakāpsies līdz + 20 grādu atzīmei, un tautas ticējumi arī paredz jauku rudeni. Piemēram, šogad nav daudz pīlādžu ar ogām. Ja to ir maz – rudens ir sauss un silts.

Rudens izgrezno Latviju:

Gaisa temperatūra oktobrī un novembrī arī varētu būt augstāka par normu, pieļauj dabas zīmju pētnieks. Oktobrī atsevišķās dienās tā sasils līdz + 15-17 grādiem, naktis gan būs vēsākas. Novembrī pa dienu termometra stabiņš pakāpsies līdz + 8 grādu atzīmei. Pirmās sniega pārslas var parādīties jau oktobrī, taču tās drīz vien izkusīs.

Tikmēr pirmās salnas var uznākt jau septembra beigās, sinoptiķi prognozē. Pirmo rudens mēnesi meteorologi sola ar mainīgiem laikapstākļiem, bet siltu.

Vētras pagaidām arī nav gaidāmas, taču jāuzmanās no miglām. Arī vēsturiski septembris ir kontrastu mēnesis – 1990. gadu sākumā bijuši pat +32 grādi, bet 1970. gados – 7. Par oktobri un novembri meteorologi savas prognozes vēl nepauž.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl