Rudens dārza karalim – ķirbim – šogad laba raža

Pievienot komentāru

Laikapstākļi šovasar bijuši īpaši labvēlīgi ķirbju audzētājiem. Gaisa temperatūras pazemināšanās ķirbjiem nenāks par labu, tāpēc bagātīgo ražu tagad steidz novākt.

“Ķirbjiem nepatīk ne lietus, ne salnas, tāpēc cenšamies līdz tām salnām uzspēt novākt un visu padarīt. Katru dienu strādājam no astoņiem līdz pieciem. Vakar tā arī strādājām, šodien, un līdz viss tiks novākts,” norāda laukstrādnieks Mārcis Laugals.

Mārcis visas šīs darba dienas pavada pie traktora stūres, bet divi citi kolēģi krauj ķirbjus konteineros. Jābūt veikliem un stipriem, jo šīs rudens ogas nav nemaz tik vieglas, var kādu nenoķert. Bet, ja zini, ko dari, laukstrādnieki stāsta, tad viss notiek raiti.

Šogad raža ir laba, un ķirbji ir skaisti izauguši.

Zemnieku saimniecība ”Kliblapsas” ir viena no lielākajām Latvijā. Šeit šo gardo oranžo ogu audzē 48 hektāru platībā. Uz lauka šobrīd ir visi – saimniekus ieskaitot.

“Kliblapsu” īpašnieki Ilze un Dzintars Venterzuši ar ķirbju audzēšanu nodarbojas 11 gadus, tieši pirms 10 gadiem viņiem bija tikai viens hektārs. Ilze ar Dzintaru šobrīd vāc mini cepamķirbjus. Un ja ķirbītis ir mazs, vienmēr ir jautājums, vai patiešām to var ēst?

“Protams, tas visu mūžu būs jautājums, ko ēdīsim un ko neēdīsim. Tas, ka viņš maziņš, nenozīmē, ka viņš nav ēdams, un viņš uzreiz dekoratīvais,” atbild Ilze Venterzute.

Šogad raža ir laba, saimnieki stāsta. Un, par laimi, novākta jau vairāk par pusi ražas.

“Mēs vācam vairākkārtīgi, nevācam visu uzreiz. Galvenais paspēt līdz salnām. Jo nekad nevar zināt – sola vienu, bet, kas būs dabā, grūti pateikt, jo tad varēs nevākt. Ja salnas ir pa lapām, tas nekas, bet, ja trāpa pa ķirbjiem, tie vairs neglabājas.

Ražas novākšana ķirbju audzētājiem turpināsies līdz septembra beigām.