Rudens brīvlaikā vecākus aicina neatstāt mazus bērnus bez uzraudzības

Komentāri

Televizors, dators, planšete – tās var kļūt par vienīgajām bērnu nodarbēm rudens brīvlaikā, ja vecākiem trūkst iespēju, kā nodarbināt savas jaunāko klašu atvases.

Vecāku organizācijas mammamuntetiem vadītāja norāda, ka jautājums, kur likt bērnu, skolēnu brīvlaikā ir ļoti aktuāls daudziem vecākiem – īpaši tiem, kuru darba devēji nav atsaucīgi un nepieļauj iespēju paņemt bērnus līdzi uz darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Speciālisti iesaka lūgt palīdzību ne vien radiem, bet arī kaimiņiem un draugiem, jo sliktāk ir bērnu atstāt vienu pašu.

Pētījumu aģentūras TNS veiktā aptauja liecina, ka 48% darba ņēmēju ir iespēja savienot darbu ar ģimenes dzīvi, tas nozīmē arī palūgt brīvu svētku dienu, paņemt līdzi bērnu uz darbu vai strādāt no mājām, bet 43% darba ņēmēju šādas iespējas nav.

Uzņēmumi pārsvarā piedāvā iespēju samainīt darba grafiku vai arī paņemt oficiālu brīvdienu, ko pavadīt ar bērnu. Atsevišķu bērnu istabu vai pieskatīšanas centru gandrīz nav.

Vecākiem, kuru bērni tomēr paliek mājās vieni, iesaka pārrunāt dažādas bīstamas situācijas, redzamā vietā piestiprināt tālruņa numurus, pa kuriem zvanīt, ja gadījusies krīzes situācija, un pašiem vairākas reizes dienā zvanīt bērniem, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā.

Lasi vēl