Rudenī vairākus autobusu maršrutus nodos uzņēmējiem un pārtrauks dotēšanu

0 Komentāru

Drīzumā plānotas izmaiņas vairākos Pierīgas autobusu maršrutos. Tos nodos apsaimniekošanā uzņēmējiem un pārtrauks dotācijas. Tie ir galamērķi, uz kuriem kursē arī pasažieru vilciens. To arī dotē no valsts līdzekļiem, vēsta TV3 Ziņas.

Skaidrība šobrīd ir tikai par vienu maršrutu un vienu pārvadātāju. Tas ir virziens, kas Rīgu savieno ar valsts otro lielāko pilsētu – Daugavpili.

Tur jau no septembra uz komerciāliem principiem, tātad bez dotācijas un ar pārvadātāja risku, reisus nodrošinās ”Daugavpils autobusu parks”.

Savukārt no 1. oktobra līdzīgs liktenis sagaida maršrutus no Rīgas uz Jaunķemeriem, Sloku, Olaini un Salaspili.

”Šajos maršrutos, kur brauks komercija, tur nepastāvēs paralēli dotētais autobusa transports. Tas, kas būs dotētais savienojums, ir tikai un vienīgi vilciens. Rīga-Daugavpils vilciens būs dotēts, Rīga-Daugavpils autobuss tikai tas, kas iet pa Daugavas kreiso krastu,” norāda Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Skaidrs, ka šāds solis sperts ar mērķi taupīt.

Uz visiem minētajiem galamērķiem var nokļūt ar vilcienu.

Arī Olaines iedzīvotājiem tas, iespējams, liks pārdomāt, ar ko doties uz Rīgu. Piemēram, šobrīd, pērkot biļeti mobilajā aplikācijā, vilciens ir nedaudz lētāks.

Salīdzinājumam – standarta biļetes cena līdz Rīgas centram maksā 1,50 eiro. Lietotnē par septiņiem centiem mazāk. Tikmēr ar autobusu – 1,60 eiro.

Autobusu reisu palaišana brīvajā tirgū biļešu cenas var celt.

”Man liekas, ka arī 1,60 eiro arī ir pietiekama cena, vairāk arī nevajadzētu. Jo tas komforts nav tik liels, lai maksātu vairāk,” norāda Sandra.

”Vieglāk biļetes nopirkt telefonā, kas ir liels atvieglojums. Te var tikai ar skaidru naudu. Nezinu, mani īsti Olaines autobusi neapmierina, tāpēc braukšu ar vilcienu,” norāda Elizabete un Mārcis.

Daugavpils reisā deviņu eiro vietā biļete tagad maksās no desmit līdz 14 eiro. Tur gan ir viens pārvadātājs. Godiņš cer, ka Pierīgā to būs vairāk: ”Tur būs skaidrība 15. septembrī, tad arī zinās, cik to pārvadātāju būs, cik maršrutu apkalpoti, bet pieteikties var vairāki, un ceram, ka būs vairāki.”

Tikmēr no nākamā gada bez dotācijām plānots izsludināt pieteikšanos reisiem uz Jelgavu, Ogri un Siguldu.

0 Komentāru