Sācies skursteņslauķu darbīgākais posms; cilvēki attopas pēdējā mirklī

1 komentārs
Sācies skursteņslauķu darbīgākais posms; cilvēki attopas pēdējā mirklī
Foto: Andrey /Flickr

Patlaban lielākajā daļā galvaspilsētas dzīvokļu ir ieslēgta apkure, bet tiem, kas pie siltuma tiek, kurinot krāsni, svarīga ir skursteņslauķa vizīte. Citādi neiztīrītais dūmenis var kļūt par iemeslu ugunsgrēkam.

Piemēram, skursteņslauķiem Ingum Saleniekam un Gatim Geidam rudens ir darbīgākais laiks. Dienā, kad šos skursteņslauķus apciemoja LNT raidījuma ”900 sekundes”, viņiem bija jātīra skursteņi kādā divstāvu mājā Sarkandaugavā. Ingum ir gandrīz 20 gadu darba stāžs, un viņš stāsta, ka tieši šajā gadalaikā cilvēki parasti atceras, ka jāsauc skursteņslauķis. Par to viņi bija piemirsuši pavasarī un vasarā, kad darbi noritētu daudz raitāk.

Ingus Salenieks, skursteņslauķis:

Ja mēs darām to pavasarī, tad varam apkalpot vairākus objektus, un arī viss process kopumā ir stipri drošāks, arī jumti ātrāk izžūst. Tagad jau veidojas rindas, cilvēki sagaidījuši momentu, kad skurstenis ”nevelk”, un nav apmierināti.

Latvijas Skursteņslauķu brālība ir dibināta gandrīz pirms 300 gadiem, un cilvēki, kuri strādā šajā profesijā, ir draugos ar augstumu. Agrāk skursteņslauķa amats tika pārmantots no paaudzes paaudzē, bet Latvijā darbojas vairāk nekā 60 šīs profesijas pārstāvju.

Atgādināsim arī kādu ticējumu – pieskaršanās skursteņslauķa apģērba pogām nesot lielu veiksmi.

Skaties un uzzini, kā notiek skursteņu tīrīšana!

1 komentārs